Ten przepis to zagwozdka dla kierowców! Kary sięgają ponad 2000 zł!

Ten przepis to zagwozdka dla kierowców! Kary sięgają ponad 2000 zł!

Ten przepis to zagwozdka dla kierowców! Kary sięgają ponad 2000 zł!

Podaj dalej

Ten przepis to prawdziwa zagwozdka dla kierowców. Brak znajomości prawa zapewni ci srogi mandat! Musisz naprawdę uważać, jedynie chwila nieuwagi sprawi, że otrzymasz karę przekraczającą 2000 zł! W tym artykule wyjaśnimy ci, o jaki przepis chodzi oraz co trzeba zrobić, aby uniknąć zbędnej kary. Jeśli zależy ci na swoim portfelu to zalecamy ci zapoznać się z treścią tego tekstu!

Nie kojarzysz tego przepisu?! Policjanci nie będą dla ciebie łaskawi! 

rondo lewy kierunkowskaz na rondzie przepisy czy trzeba użyć
Freepik

Choć przepis, o którym w dzisiejszym artykule porozmawiamy pojawił się już dawno temu to i tak wielu kierowców dalej wydaje się go nie rozumieć. To naprawdę spory kłopoty, biorąc pod uwagę to, że możemy zapłacić ponad 2000 zł kary za jego nieprzestrzeganie! Z tego tekstu dowiecie się czego nie robić i w jaki sposób nie dać pretekstu policji do wystawienia nam mandatu. Przekonacie się, że wystarczy naprawdę niewiele, aby uniknąć srogiej kary. Z jakim przepisem mamy do czynienia? 

Mowa tu oczywiście o znacznym przekraczaniu prędkości, które może doprowadzić do naprawdę wielu tragedii. Nie wiedzieć czemu wielu Polaków nie respektuje przepisów, narażając siebie oraz innych uczestników ruchu na niebezpieczeństwo. Podkreślmy, że nadmierna prędkość często jest przyczyną wypadków drogowych. Przez bezmyślne działania kierujących mundurowi na każdym kroku starają się kontrolować Polaków, przeprowadzając akcje mające na celu zniwelować liczbę niebezpieczeństw. Zanim przedstawimy wam historię jednego z jeżdżących, który został przyłapany na gorącym uczynku, zobaczmy jakie kary finansowe możemy otrzymać za przekroczenie prędkości. 

Jakie mandaty możemy otrzymać za przekroczenie prędkości?! 

  • do 10 km/h – mandat 50 zł oraz 1 punkt karny 
  • o 11-15 km/h – mandat 100 zł oraz 2 punkty karne 
  • o 16-20 km/h – mandat 200 zł oraz 3 punkty karne 
  • o 21-25 km/h – mandat 300 zł oraz 5 punktów karnych 
  • o 26-30 km/h – mandat 400 zł oraz 7 punktów karnych 
  • o 31-40 km/h – mandat 800 zł oraz 9 punktów karnych 
  • o 41-50 km/h – mandat 1000 zł oraz 11 punktów karnych 
  • o 51-60 km/h – mandat 1500 zł oraz 13 punktów karnych 
  • o 61-70 km/h – mandat 2000 zł oraz 14 punktów karnych 
  • powyżej 70 km/h – mandat 2500 zł oraz 15 punktów karnych

Tej kary kierowca nie zapomni przez dłuższy czas! 

Tym razem osobą stwarzającą zagrożenie na drodze okazał się mieszkaniec Zabrza, który poruszał się z ogromną prędkością na drodze ekspresowej. Policjanci dokonujący pomiaru wykryli iż kierowca audi jechał 193 km/h. 39-latek, który przekroczył prędkość o 73 km/h został zatrzymany, a następnie ukarany przez funkcjonariuszy mandatem w wysokości 2500 zł, a oprócz tego na jego konto trafiło aż 15 punktów karnych! W tym miejscu apelujemy do kierujących, aby ci uważali na siebie na drodze i pod żadnym pozorem nie przekraczali dopuszczalnej prędkości. Choć w tym przypadku nie doszło do wypadku to i tak tego typu zachowania nigdy nie prowadzą do niczego dobrego. Jeśli więc nie chcecie narażać swoich żyć, ani portfeli to respektujcie przepisy… 

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News