Ten problem nasila się wśród kierowców! Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego

Polscy kierowcy oraz ci z całego świata nie przepadają za przestrzeganiem przepisów drogowych, Z przykrością musimy stwierdzić, że coraz to ostrzejsze przepisy nie pomagają, a co gorsza problem się nasila. Czego dokładnie dotyczy problem z niestosowaniem się do prawa drogowego? Jakie działania są podejmowane w tej sprawie i jak poważny jest to problem?  Wszystkiego, co warto wiedzieć na ten temat, dowiecie się z dzisiejszego artykułu. Zaczynajmy.

kierowca mandat punkty
Podaj dalej

Ten poważny problem nasila się wśród kierowców i niesie za sobą poważne konsekwencje

dokumenty niezbedne dla kierowcy
Freepik

Choć wielu kierowcom może nie podobać się praca policji i możliwość otrzymania mandatu, to zadanie funkcjonariuszy jest bardzo ważne. W końcu pilnują oni porządku i bezpieczeństwa na drodze. Niestety mnóstwo kierowców lekceważy przepisy drogowe, ponadto zwiększa się częstotliwość takich przypadków. 

Nie da się ukryć, że ogromnym problem są kierowcy, którzy wsiadają za kółko pod wpływem alkoholu.  Takie zachowanie stwarza ogromne niebezpieczeństwo na drodze, a nawet ryzyko śmiertelnego wypadku. Średnio codziennie na Warmii i Mazurach przeprowadzanych jest aż 1300 kontroli trzeźwości. Każdego dnia pozwalają one wykryć 10 kierowców, którzy prowadzą pojazd po spożyciu alkoholu.

Sytuacja wygląda coraz gorzej. Policja zamierza działać

kierowcy przepisy
Freepik

Kolejnym problemem bez wątpienia są wypadki drogowe, do których nierzadko dochodzi z powodu pijanych kierowców. Jak podaje policja.gov.pl jedynie od stycznia do końca sierpnia tego roku w województwie warmińsko-mazurskim doszło do 39 takich wypadków. Mówimy tu o zdarzeniach, gdzie doszło do poważnych obrażeń ciała, a także utraty życia. Wszystko spowodowane nieodpowiedzialnym i lekceważącym zachowaniem Polaków. 

Osoby będące pod wpływem alkoholu coraz częściej decydują się wsiąść za kółko. Problem z każdym rokiem się nasila i nic na razie nie wskazuje na to, aby bezmyślni piraci drogowi mieli się zmienić. We wspomnianym powyżej okresie zatrzymano łącznie 2244 kierujących, którzy mieli w swojej krwi śladowe ilości alkoholu. Ciągle mówimy tu o terenie warmińsko-mazurskim, więc wyobraźcie sobie, jak sytuacja musi wyglądać na skalę krajową. Policja nie zamierza się jednak poddać i już teraz zapowiada wzmożone kontrole, które będą miały na celu pochwycić przestępców. 

Przeczytaj również