Ten dodatek to prawdziwa petarda! Polacy masowo zgłaszają się po niego i otrzymują pieniądze!

Ten dodatek to prawdziwa petarda! Polacy masowo zgłaszają się po niego i otrzymują pieniądze!

dodatek pieniądze 500+

Podaj dalej

O to świadczenie mogą ubiegać się Polacy, którzy w pierwszej kolejności spełnią kilka istotnych wymagań. W najlepszym wypadku obywatele naszego kraju otrzymają nawet 1588,44 zł! Co biorąc pod uwagę aktualnie panującą inflację wydaje się niesamowitą okazją. W dzisiejszym artykule dowiecie się, w jaki sposób możemy ubiegać się o świadczenie oraz jakie dokładnie wymogi należy spełnić. Jeśli jesteście zainteresowani tym tematem to zapraszamy was do zapoznania się z treścią tego artykułu!

Ten dodatek to prawdziwa petarda! 

dodatek pieniądze emerytura
fot. freepik.com – mrshing08

W dzisiejszym artykule opowiemy wam o świadczeniu, które jest prawdziwą petardą wśród innych dodatków finansowych! Polacy masowo się po niego zgłaszają, aby otrzymać duże pieniądze. Z tego tekstu dowiecie się ile wynosi wsparcie oraz jakie wymagania w pierwszej kolejności muszą zostać przez nas spełnione. Jesteście zaciekawieni? W takim razie przejdźmy do rzeczy. 

Na przestrzeni ostatnich miesięcy pisaliśmy o naprawdę wielu atrakcyjnych dodatkach i w tym przypadku wcale nie jest inaczej. Być może część z was słyszała o świadczeniu przeznaczonym dla osób, które zdecydowały się poświęcić swoją karierę zawodową w celu wychowania dzieci. Projekt zyskał miano “Mama 4+” i ma na celu pomóc osobom, które wychowując dzieci nie zrobiły wystarczająco na utrzymanie. 

Wiemy także, że kwota przyznana przez ZUS będzie różniła się w zależności od wnioskodawcy. Dla przykładu ci, którzy nie pobierają żadnej renty lub emerytury mogą liczyć na pełne dofinansowanie, które wynosi aż 1588,44 zł! Zastanówmy się jednak, co w sytuacji jeśli pobieramy już jakąś formę wsparcia. Uznajmy, że posiadamy rentę w wysokości 1400 zł. W takim wypadku w ramach omawianego dodatku dostaniemy jedynie 188,44 zł. 

Co trzeba zrobić, aby otrzymać pieniądze?

dodatek pieniądze świadczenie rząd grant kobiety dla kobiet
fot. freepik

Zastanówmy się jednak jakie wymagania trzeba spełnić, żeby dołączyć do programu “Mama 4+”. Dofinansowanie jest skierowane dla matek, które ukończyły 60 lat i wychowały co najmniej czwórkę dzieci. Co ciekawe, aby skorzystać ze świadczenia wcale nie trzeba być biologicznym rodzicem dziecka. Nie tylko kobiety mogą zgłaszać się po pieniądze. Ojcowie w wieku 65 lat, którzy samotnie wychowywali przynajmniej czwórkę dzieci też mogą składać wnioski. 

Oczywiście poza tym konieczne jest wypełnienie oraz złożenie odpowiedniego wniosku w oddziale ZUS lub KRUS. We wniosku musimy zawrzeć nasze dane osobowe takie jak imię, nazwisko, adres zamieszkań, numer PESEL oraz data urodzenia. Jeżeli nie posiadamy numeru PESEL możemy, zamiast niego podać serię i numer naszego dowodu osobistego, albo paszportu.


Ponadto musimy zawrzeć we wniosku informacje dotyczące tego, w jaki sposób ZUS ma zrealizować wypłatę świadczenia i niezbędne do tego dane. Dochodzi również do tego faktyczny stan naszej sytuacji majątkowej i materialnej. Możemy dołączyć też inne dokumenty, które mogą wpłynąć na decyzję o tym , czy zostanie przyznane nam świadczenie “Mama 4+”.

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News