Ten dodatek przebija bon turystyczny o głowę! Co więcej, pieniądze trafiają już na konta Polaków!

Ten dodatek przebija bon turystyczny o głowę! Co więcej, pieniądze trafiają już na konta Polaków!

kara za brak oc

Podaj dalej

Dodatek pieniężny, o którym dzisiaj sobie porozmawiamy to prawdziwy kat wśród świadczeń. Pieniądze trafiają już na konta Polaków po spełnieniu jednego prostego wymogu. W tym artykule opowiemy wam co nieco o tym wsparciu, nie pomijając informacji o tym ile dzięki niemu możemy zyskać. Jeśli jesteście ciekawi, o co dokładnie chodzi, to zapraszamy do zapoznania się z treścią tego tekstu.

Ten dodatek to prawdziwa petarda! 

dodatek recepta na ruch pieniądze sport aktywność
fot. freepik.com – roman-

W dzisiejszym artykule porozmawiamy o świadczeniu, które wydaje się być znacznie lepsze od bonu turystycznego. Co prawda, wsparcie to nie cieszy się tak ogromną popularnością jak to drugie, ale mimo to oferuje całkiem atrakcyjne pieniądze tuż po spełnieniu prostego wymogu. Jeśli w ostatnim czasie planowaliście jakieś wakacje lub po prostu zaczęło wam brakować funduszy na produkty codziennego użytku, to dobrze trafiliście. Wsparcie, o którym wam opowiemy może zostać przeznaczone na dowolny cel. Jesteście ciekawi, o co dokładnie chodzi? 

ZUS masowo przyznaje dodatki emerytom w ramach tak zwanego świadczenia honorowego. Jeśli nigdy o nim nie słyszeliście, to mówiąc najprościej otrzymują go osoby, które skończyły 100 lat. Po spełnieniu tego warunku fundusze trafiają na wasze konto. Warto tutaj zaznaczyć, że gra toczy się o naprawdę dużą stawkę, gdyż seniorzy w 2023 roku otrzymają na swoje konto 5540,25 zł brutto, co pod względem otrzymanych pieniędzy znacznie przebija bon turystyczny. Oczywiście pojawia się tu problem dotyczący przyznania, ponieważ 100-latków w Polsce wcale tak dużo nie ma. Mimo to uznaliśmy, że warto wam o nim dzisiaj opowiedzieć. Kończąc kwestie dodatku honorowego musicie wiedzieć, że jego wartość jest niezmienna, mimo że podstawa ulega waloryzacji. Oznacza to, że wszyscy seniorzy, którzy mają swoje setne urodziny między 1 marca 2023 roku, a 29 lutego 2024 roku, do końca życia będą otrzymywać dokładnie 5 540,25 zł miesięcznie. W takim wypadku przyszłoroczni stulatkowie otrzymają większe “wynagrodzenie” niż ci w bieżącym roku. 

Skąd tak w ogóle pomysł na wprowadzenie tego typu wsparcia? 

dodatek 800 plus
Freepik/Artur Luczka

Podobnie jak ze świadczeniem dla sołtysów jest to wyraz uznania państwa wobec swoich obywateli. W tym przypadku dla tych, którzy ukończyli setne urodziny. Tak jak wspominaliśmy na początku fundusze można przeznaczyć na dowolny cel taki jak np. opieka zdrowotna, która chcąc nie chcąc z wiekiem przydaje im się coraz częściej. Z powodu, że dożycie 100 lat nie jest takie częste, takie osoby otrzymują automatycznie świadczenie honorowe wraz z dotychczasową emeryturą.  

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News