Ten dodatek finansowy wypłacany jest max. 14 dnia każdego miesiąca! Po tym czasie na konta wnioskodawców trafia 650 złotych!

W dzisiejszym artykule opowiemy wam o świadczeniu, o które ubiegać mogą się tysiące Polaków w całym kraju. Wystarczy jedynie wypełnić wniosek i dostarczyć jeden dodatkowy dokument. Po załatwieniu wspomnianych formalności na konto bankowe chętnego trafiają duże pieniądze. Jeśli jesteście ciekawi, w jaki sposób je zdobyć, to serdecznie zachęcamy was do zapoznania się z treścią tego tekstu!

gotówka pieniądze płatność płatności karta przelew blik
Podaj dalej

Dodatek finansowy jest już wypłacany! Z czym Polacy mają do czynienia? 

dodatek w pazdzierniku
Pixabay/Alicja

Tysiące obywateli Polski może ubiegać się o atrakcyjny dodatek finansowy. Wystarczy wypełnić jeden wniosek, a do 14. dni na koncie pojawią się pieniądze. Sami musicie przyznać, że kwota z tytułu naprawdę kusi, żeby ją zdobyć. W dzisiejszym artykule wyjaśnimy wam kto może otrzymać dofinansowanie oraz jakie warunki należy spełnić. Warto podkreślić, że wcale nie należą one do najtrudniejszych. To co? Zainteresowani? 

Tym razem opowiemy wam o dodatku aktywizacyjnym, który skierowany jest do osób bezrobotnych uprawnionych do pobierania zasiłku. Przysługuje Polakom, którzy z własnej inicjatywy znaleźli dla siebie pracę. Istnieje również druga opcja: wystarczy, że podjęliśmy się roboty za sprawą urzędu pracy w niepełnym wymiarze godzin, otrzymując od “szefostwa” wynagrodzenia w wysokości niższej niż  minimalna krajowa. 

Komu przysługuje atrakcyjny dodatek finansowy?! 

pieniądze dodatek
Pixabay

Zacznijmy od tego, że świadczenie jest przyznawane bez względu na wiek oraz dochody wnioskodawcy. Kwota, jaką będziemy otrzymywać jest ustalana w oparciu o wysokość zasiłku dla bezrobotnych i może maksymalnie wynieść 50 proc. wartości zasiłku podstawowego. Jego wartość obecnie wynosi aż 652,10 złotych. Od razu po rozpoczęciu pracy oraz zgłoszeniu się z tą informacją do urzędu pracy, pieniądze są nam przyznawane prawie natychmiast. Wypłata trafia do Polaków po zakończeniu każdego miesiąca, maksymalnie do 14 dni po jego zakończeniu. Ostateczny termin mimo wszystko zależy od PUP. 

Po znalezienie dla siebie nowej pracy powinniśmy jeszcze tego samego dnia udać się do urzędu pracy. Zaopatrzeni we wniosek oraz umowę o pracę. Co więcej, osoby, które same znalazły dla siebie zatrudnienie będą otrzymywały dodatek aktywizacyjny przez połowę okresu, w jakim przysługiwałby im zasiłek. Inna sytuacja ma się z tymi, którzy podjęli się pracy na podstawie skierowania przez powiatowy urząd pracy. Wtedy wypłata świadczenia obowiązuje przez cały okres trwania zasiłku. 

 

 

Przeczytaj również