Tego w aucie lepiej nie robić! Inaczej grzywna trafi na wasze konto!

Tego w aucie lepiej nie robić! Inaczej grzywna trafi na wasze konto!

Tego w aucie lepiej nie robić! Inaczej grzywna trafi na wasze konto!

Podaj dalej

Tym razem porozmawiamy sobie o nieodpowiedzialnym zachowaniu jednego z kierowców, który naraził pasażerów na ogromne niebezpieczeństwo. Teraz mężczyzna musi przygotować się na ogromną karę oraz utratę uprawnienia. Jeśli jesteście ciekawi co takiego przeskrobał, to zapraszamy do zapoznania się z treścią tego tekstu. Mamy wielką nadzieję, że ta historia będzie przestrogą dla wielu. W końcu konsekwencje mogą być czasem znacznie większe od zapłacenia kary czy otrzymania kilku punktów karnych…

Tego w aucie lepiej nie robić! 

W dzisiejszym artykule opowiemy wam historię pewnego kierowcy, który na własnej skórze przekonał się o tym, że za bagażnik można otrzymać karę. Jesteście ciekawi czym naraził się mężczyzna? W takim razie lepiej sobie usiądźcie, bo to będzie dość nietypowa opowieść. 

Trzy dni temu pewien policjant w czasie wolnym poruszał się jedną z ulic, gdy nagle jedno z aut zwróciło jego szczególną uwagę. Zauważył on bowiem wystające z bagażnika pojazdu ludzkie nogi, co mocno go zaniepokoiło. W takim wypadku zdecydował się zatrzymać to auto i wezwać patrol. W trakcie wykonywanych czynności okazało się, że trójka młodych ludzi postanowiła urządzić sobie zabawę… Przygotowali mechanizm z pomocą linki i taśmy, która pozwalał im na otwieraniu klapy bagażnika. Aby zwieńczyć ubaw wystawiali przez dziurę nogi. Ich bezmyślne zachowanie (bo tego nie da się inaczej nazwać) było skrajnie nieodpowiedzialne. Mężczyźni narażali się na ogromne niebezpieczeństwo. W końcu co jeśli ktoś najechałby na tył pojazdu, w którym siedziała dwójka “pasażerów”? 

Kierowca będzie musiał teraz zmierzyć się z konsekwencjami swojego nieodpowiedzialnego zachowania. Za przewożenie pasażerów niezgodnie z przepisami odpowie przed sądem i na pewno otrzyma za to karę grzywny. Poza pieniędzmi młody mężczyzna może również stracić swoje nie tak dawno zdobyte prawo jazdy. Chcąc nie chcąc wsiadanie za kółko wiążę się z dużą odpowiedzialnością, a za nieprzestrzeganie przepisów trzeba płacić.

Warto o tym pamiętać

Dlaczego pasy bezpieczeństwa są takie ważne? Przez to, że przy gwałtownym ruchu blokuję się trzymają pasażerów oraz kierowcę na siedzeniach. W ten sposób nikt jadący pojazdem nie wyleci przez szybę. Ponadto dzięki temu są oni również chronieni przez poduszki oraz kurtyny powietrzne, które nie zadziałałyby tak skutecznie gdyby nie pasy. Jest to podstawowe wyposażenie każdego samochodu, które sprawia, że podróż staje się bezpieczniejsza. Teraz 19-latkowi grozi sroga grzywna oraz utrata prawa jazdy. 

Niestety jeżeli nie korzystając z nich, narażamy się na bardzo poważne konsekwencje. W końcu nie zawsze to my jesteśmy sprawcą wypadku. Na drodze może wydarzyć się mnóstwo nieprzewidzianych sytuacji, w których to właśnie pasy bezpieczeństwa chronią nas przed utratą życia lub zdrowia. Miejcie zawsze to z tyłu głowy i wsiadając do samochodu zapinajcie pasy.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News