Tego przepisu nie rozumie nawet policja! 500 zł mandatu i 15 punktów karnych trafi na wasze konta!

Tego przepisu nie rozumie nawet policja! 500 zł mandatu i 15 punktów karnych trafi na wasze konta!

zmiana przepisów prawo jazdy

Podaj dalej

W dzisiejszym tekście poruszymy temat przepisu, który zdaje się sprawiać problemy wielu kierowcom w naszym kraju. Co więcej, wiele wskazuje na to, że nawet policjanci nie są do końca świadomi, w jaki sposób powinni go przestrzegać. Czy to oznacza, że w treści przepisu istnieje jakaś niezrozumiała formuła? Co takiego sprawia tak ogromne problemy? Jaka kara czeka nas za jego nieprzestrzeganie? Tego wszystkiego dowiecie się, czytając ten artykuł.

Tego przepisu nie rozumie nawet policja! O co chodzi? 

W dzisiejszym artykule wyjątkowo omówimy przepis, którego zdaje się nie rozumieć nawet policja! Nie jest to żart, a prawdziwe fakty, o czym za niedługo przekonacie się sami. Kara za jego nieprzestrzeganie może i nie jest wysoka, jednak pokaźna liczba punktów karnych z pewnością dałaby się nam we znaki. W takim razie, o co dokładnie chodzi i w jaki sposób możemy uniknąć konsekwencji? Zobaczcie sami… 

Pod koniec zeszłego miesiąca około godziny 22:00 jeden z funkcjonariuszy jadąc skrzyżowaniem popełnić karygodny błąd, który nigdy nie powinien się wydarzyć. Zwłaszcza, że za kierownicą pojazdu siedział policjant, rzekomy wzór do naśladowania. Stróż prawa jednak zlekceważył przepisy i naraził na niebezpieczeństwo pieszych.

W momencie, kiedy światło na sygnalizatorze świetlnym zmieniło się na żółte pozostali kierowcy zatrzymali swoje samochody przed przejściem dla pieszych. Niestety mundurowy kierujący autem nie miał w planach tego zrobić. Przejechał przez skrzyżowanie na czerwonym świetle stwarzając realne zagrożenie. Całe zajście zostało nagrane, a narwany policjant został ukarany mandatem w wysokości 500 zł, co więcej na jego konto trafiło aż 15 punktów karnych! 

Przypominamy o mandatach za przekroczenie prędkości! 

  • do 10 km/h – mandat 50 zł oraz 1 punkt karny 
  • o 11-15 km/h – mandat 100 zł oraz 2 punkty karne 
  • o 16-20 km/h – mandat 200 zł oraz 3 punkty karne 
  • o 21-25 km/h – mandat 300 zł oraz 5 punktów karnych 
  • o 26-30 km/h – mandat 400 zł oraz 7 punktów karnych 
  • o 31-40 km/h – mandat 800 zł oraz 9 punktów karnych 
  • o 41-50 km/h – mandat 1000 zł oraz 11 punktów karnych 
  • o 51-60 km/h – mandat 1500 zł oraz 13 punktów karnych 
  • o 61-70 km/h – mandat 2000 zł oraz 14 punktów karnych 
  • powyżej 70 km/h – mandat 2500 zł oraz 15 punktów karnych

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News