Te auta nie nadają się do jazdy w zimie! A jak jest z twoim samochodem?

Te auta nie nadają się do jazdy w zimie! A jak jest z twoim samochodem?

Te auta nie nadają się do jazdy w zimie! A jak jest z twoim samochodem?

Podaj dalej

Dzisiaj przedstawimy wam listę samochodów, które podczas zimy niekoniecznie nadają się do jazdy. Ranking przeprowadzony przez firmę Recurrent Auto pozostawia wiele do życzenia. Czy pośród listy znalazły się wasze pojazdy? Dowiecie się tego czytając nasz artykuł!

Te auta nie nadają się do jazdy w zimie?

samochód zima mandat dla kierowców
Pixabay

Tegoroczna zima zdecydowanie nas nie oszczędza i wszystko na to wskazuje, że jeszcze trochę z nami ten śnieg pozostanie. Niestety pojawienie się białego puchu to nie tylko dodatkowe obowiązki w rutynie kierowców. To także okazja do zmniejszenia wydajności baterii naszych pojazdów. Dzisiaj porozmawiamy o samochodach, które podczas zimy mogą mieć spory problem z funkcjonalnością. Przekonajmy się, czy wasze auta również zaliczają się do tego grona! 

Jak podaje interia.pl czynnikiem, który negatywnie wpływa na wydajność baterii to niskie temperatury, a tych aktualnie nie brakuje. Okazuje się jednak, że najbardziej poszkodowani mogą być właścicieli samochodów elektrycznych. Firma Recurrent Auto postanowiła przeprowadzić ranking samochodów “bateryjnych” odpornych na niskie temperatury. 

Przypominamy, że w przypadku, kiedy mamy do czynienia z mrozem energia elektryczna z naszego akumulatora zostaje wykorzystywana do ogrzania pojazdu. Oprócz tego niestety mamy także do czynienia z różnymi reakcjami fizycznymi oraz chemicznymi. To w połączeniu z niskimi temperaturami wpływa na zwiększenie zużycia energii, a co za tym idzie odległość możliwa do pokonania na jednym ładowaniu maleje. Zaraz przedstawimy wam listę aut, które znalazły się w rankingu przeprowadzonym przez Recurrent Auto. 

Jak prezentuje się ranking pojazdów odpornych na niskie temperatury? 

W rankingu wzięło udział aż 14 najbardziej popularnych pojazdów elektrycznych. Firma Recurrent Auto oszacowała utratę zasięgu, biorąc pod uwagę zmiany temperatur. W przeprowadzonym teście najlepszym samochodem okazał się Jaguar I-Pace, który stracił jedynie 3 proc. swojego klasycznego zasięgu. To naprawdę duże osiągnięcie, biorąc pod uwagę, że “najgorsze” auto straciło aż 32 proc. swojego zasięgu – mowa tu oczywiście o Chevrolet Bolt. Przedostatnie miejsce zostało przyznane Volkswagenowi ID. 4. osiągnął to za sprawą spadku do 30 proc. Mniej więcej w środku rankingu uplasowała się tesla, zaliczając utratę pomiędzy 15, a 19 proc. Na drugim miejscu znajduje się Audi e-tron z 8 proc. spadkiem zasięgu. 

A co wy myślicie o takim rankingu? Posiadacie, któryś z wymienionych pojazdów? A jeśli tak to czy naprawdę macie z nimi spore problemy w trakcie mroźnych temperatur? Dajcie nam znać w komentarzach! 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News