Tani węgiel na wyczerpaniu?! Polakom zostało naprawdę mało czasu…

Tani węgiel na wyczerpaniu?! Polakom zostało naprawdę mało czasu…

węgiel ekogroszek dodatek do węgla ceny rząd tarcza

Podaj dalej

Polakom zostało naprawdę mało czasu, aby móc ubiegać się o tani węgiel! W dzisiejszym artykule porozmawiamy o tym kto będzie mógł ubiegać się o surowiec oraz jakie wymagania należy w pierwszej kolejności spełnić. Jeśli jesteście zainteresowani tym tematem to zapraszamy was do zapoznania się z treścią tego artykułu! Gotowi? W takim razie zaczynajmy.

Zależy ci na tanim węglu?! Jak najszybciej złóż ten wniosek! 

WĘGIEL
Freepik

Tani węgiel to z pewnością coś, na co poluje wielu obywateli naszego kraju. Co ciekawe, w dalszym ciągu możemy otrzymać tani węgiel z rządową dopłatą. Problem jest jednak taki, że istotny jest tu czas, którego Polacy wcale dużo nie mają. Mowa tu oczywiście o wniosku, dzięki któremu otrzymamy nasz upragniony surowiec. Kto w ogóle będzie mógł ubiegać się o węgiel, oraz jaki obowiązek będzie trzeba spełnić? O tym wszystkim opowiemy wam w dzisiejszym artykule! 

Wnioski skierowane są dla osób, które w zeszłym roku ubiegały się o tani węgiel, jednocześnie nie wykupując pełnej puli 3 ton przeznaczonej na opał. Jeśli znaleźliście się w takiej sytuacji to złożeniem wniosku musicie zająć się jak najszybciej. Nie tylko przez wzgląd na kończący się czas, ale także na realizację zamówień. W końcu im szybciej złożymy potrzebne papiery, tym szybciej węgiel zostanie do nas wysłany. Ale dobra, w takim razie, kiedy mija ostateczny termin na dostarczenie dokumentów? Urzędy gminy przyjmować będą wszystkie wnioski do 15 kwietnia bieżącego roku. Niestety na tym obowiązek Polaków się nie kończy. 

Choć podstawowy wniosek jest bardzo ważny to oprócz tego musicie przygotować także oświadczenie. Jest ono niezbędne do tego, aby udowodnić, że ani wy, ani żaden członek waszego gospodarstwa domowego nie wykupił paliwa stałego w ilościach, które zostały zawarte w przepisach na sezon grzewczy 2022/2023. Po tym jak załatwicie wszystkie te formalności otrzymacie od urzędników wiadomość, gdzie oraz jaką kwotę należy przelać. 

Będzie nowy dodatek węglowy?! 

węgiel mandaty alternatywa dla węgla na opał
Pixabay/Pexels

Dodatek węglowy to świadczenie, z którego skorzystała naprawdę duża grupa Polaków. Wraz z rozpoczęciem 2023 roku wszyscy zaczęli się zastanawiać czy możemy liczyć na kolejną “edycję” tego atrakcyjnego dofinansowania. Niestety na razie wiemy, że różne formy wsparcia na sezon grzewczy 2023/2024 (takie jak dodatek węglowy) stoją na razie pod znakiem zapytania. Wiele będzie zależeć od wysokości cen za energię w tym roku.

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News