Świadczenie 500 plus poważnie zagrożone?! Rząd planuje znacząco obniżyć dodatek!

Świadczenie 500 plus poważnie zagrożone?! Rząd planuje znacząco obniżyć dodatek!

doplata pieniadze ZUS

Podaj dalej

W dzisiejszym artykule opowiemy wam o zagrożeniu, które dotyczy bezpośrednio popularnego świadczenia 500 plus. Wiele wskazuje na to, że rząd planuje znacząco obniżyć dodatek. Według danych nie są to optymistyczne liczby. Jesteście ciekawi, o co dokładnie chodzi oraz jak będzie wyglądała nowa wersja tego dodatku? W takim razie zapraszamy!

Świadczenie 500 plus poważnie zagrożone?!

dodatek świadczenie pieniądze 500 plus program wzrost podwyżka
Pixabay

Pewnie każdy z was chociaż raz słyszał o popularnym świadczeniu 500 plus. Niestety tym razem nie przychodzimy z dobrymi wiadomościami. Wiele wskazuje na to, że atrakcyjny dodatek jest poważnie zagrożony. W ostatnim czasie zaczęło się mówić o tym jakoby rząd miał obniżyć dofinansowanie prawie o połowę. Czy rodziny z dziećmi mają się czego bać? Cóż… wygląda na to, że coś jest jednak na rzeczy. Jesteście ciekawi, o co dokładnie chodzi? 

Mowa tu oczywiście o realnej wartości wspomnianego świadczenia. Musicie być świadomi tego, że w porównaniu z rokiem 2016 kwota nabywcza 500 plus spadła do 370 zł. To naprawdę niepokojące, prawda? Jak na tak fatalne wieści zareagował rząd? W końcu to od niego ostatecznie będzie zależało czy dofinansowanie zostanie w jakiś sposób poprawione tak, aby nikt nie mógł poczuć się poszkodowany. Niestety Artur Soboń w trakcie rozmowy w Radio Zet potwierdził, że PiS aktualnie nie pracuje nad żadnymi zmianami w kwestii 500 plus. Mimo to istnieje szansa, że kiedyś ten temat powróci. Na tę chwilę nie otrzymaliśmy oficjalnych informacji na ten temat. Pomimo to wielu Polaków nie uznaje tego za dobrą nowinę. W końcu spora część obywateli uważa, że waloryzacja 500 plus jest potrzebna. Warto tu jednak przypomnieć o zbliżających się wielkimi krokami wyborach, które najprawdopodobniej zmienią podejście PiS-u w sprawie waloryzacji świadczenia. Ale czy naprawdę tak będzie? 

W przyszłości będzie tylko gorzej… 

pieniądze dodatek rząd program plus
pixabay

Oprócz ciągle spadającej wartości 500 plus okazało się, że jest jeszcze jeden problem. W 2026 roku z budżetu na wypłatę wsparcia zostanie przeznaczonych 38,5 mld zł! Musicie wiedzieć, że aktualnie kwota ta wynosi 40 mld zł! Nic więc nie wskazuje na to, że w przyszłości będą jakiekolwiek podwyżki. Oznacza to, że wartość świadczenia ciągle będzie spadała, aż w końcu wyniesie 280 zł za niecałe trzy lata. Koniec końców ostateczna kwota zależy oczywiście od inflacji. 

Koniecznie dajcie nam znać w komentarzach co o tym wszystkim myślicie! Waszym zdaniem rząd powinien wprowadzić waloryzację 500 plus? A może porzucenie świadczenia to tak naprawdę dobry pomysł? 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News