Świadczenia idealne na tegoroczne święta! Komu przysługują pieniądze?!

Świadczenia idealne na tegoroczne święta! Komu przysługują pieniądze?!

Świadczenia idealne na tegoroczne święta! Komu przysługują pieniądze?!

Podaj dalej

Inflacja w kraju dobija Polaków i zmusza ich do poważnych przemyśleń. Wielu zastanawia się, czy stać ich będzie na prezenty dla swoich bliskich. Dzisiaj opowiemy wam o świadczeniu, które uratuje niejednej osobie skórę podczas świąt. Czym jest tajemnicze dofinansowanie i dla kogo jest skierowane?!

Problem wydaje się duży… 

ceny paliwa
fot. pixabay

Święta zbliżają się do nas wielkimi krokami. Wielu z nas już teraz myśli o prezentach dla bliskich. Niestety wysoka inflacja nie ułatwia sprawy, przez co spora grupa osób będzie musiała zacisnąć pasa w trakcie poszukiwania upominków. Wszyscy zadają sobie jedno i to samo pytanie: czy ZUS zdąży na czas wypłacić wszystkim świadczenia? Zdecydowanie jest to kwestia warta poruszenia i postaramy się dzisiaj rozwiać wszelkie wątpliwości na ten temat.

Informacją kluczową w tej sprawie może być to, że ZUS wypłaca emerytury w różnych terminach. My skupimy się w tym artykule tylko i wyłącznie na grudniu przez wzgląd na święta. Ślepy los chciał, że ostatni termin wypłaty przypada na 25 grudnia, czyli jak sami widzicie pierwszego dnia Bożego Narodzenia. Grupy emerytów zaczynają przez to panikować. Na szczęście ZUS postanowił zabrać głos w tej sprawie i zapewnił seniorów o tym, że pieniądze dotrą do wszystkich przed wigilią. 

,,Emeryci i renciści, którzy zwykle swoje świadczenie otrzymują 25. dnia miesiąca, nie muszą się obawiać, że w grudniu dostaną je dopiero po świętach Bożego Narodzenia. Zakład Ubezpieczeń Społecznych zadbał o to, by wszystkie te osoby otrzymały emerytury i renty najpóźniej 23 grudnia” – zapewnia prezes ZUS podczas rozmowy z gazetą Fakt.

Czy rodziny z dziećmi mogą liczyć na wsparcie?

zus-nowe-swiadczenie-3010zl
fot. freepik

Od czerwca 2022 roku ZUS jest także odpowiedzialny za wypłacanie rodzicom świadczenia 500+. Tutaj sprawa wygląda bardzo podobnie. W przypadku tego świadczenia ZUS również zastosował tę samą zasadę jak przy emeryturach. Oznacza to, że każdy rodzic otrzymuje swoją wypłatę świadczenia na dziecko w dokładnie ten sam dzień miesiąca.

Fakt informuje, że realizacja wypłaty świadczenia rodzinnego jest realizowana w kilku terminach w ciągu miesiąca. Oznacza to, że w grudniu też będzie można dostać pieniądze i to jeszcze przed wigilią! Ostatnim terminem wypłat 500+ w tym roku jest 22 grudnia tuż przed świętami.

Możliwe, że słyszeliście o doniesieniach, które pojawiły się w ostatnich miesiącach, mówiących o zmianach w głównych programów społecznościowych. Programy te miałyby zostać zwaloryzowane z powodu panującej w naszym kraju wysokiej inflacji. Jak na razie rząd zapewnia nas, że w tej kwestii nie mamy się czym martwić, a aktualna sytuacja jest jednym z czynników uniemożliwiających wprowadzenie takich zmian.

Tegoroczne święta pod znakiem zapytania i wielkich wydatków

święta bożego narodzenia kryzys transport wielka brytania
fot. pixabay

Jak podaje money.pl rosnące ceny wpłyną niestety negatywnie również na nasze przedświąteczne wydatki. Bazując na danych zebranych w ankiecie Bain & Company, łatwo wyciągnąć konkretny wniosek. W tym roku Polacy będą musieli wydać na święta Bożego narodzenia o 30 proc. więcej niż w ubiegłym roku. Niestety, nawet wydając więcej nie będziemy mogli pozwolić sobie na wszystko. Co ciekawe, inne badanie, Barometr Providenta, mówi o tym, że przygotowując się do nadchodzących świąt wydamy 300 zł więcej!

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News