Stellantis i Dongfeng ustalają umowę ramową, która dotyczy zasady odkupu akcji

Stellantis i Dongfeng ustalają umowę ramową, która dotyczy zasady odkupu akcji

Stellantis i Dongfeng ustalają umowę ramową, która dotyczy zasady odkupu akcji

Podaj dalej

Jakiś czas temu Stellantis N.V. wraz z Dongfeng Motor zawarli umowę ramową, która dotyczy aż 99,2 mln akcji zwykłych Stellantis, w posiadaniu Dongfeng i co najważniejsze stanowiących przy tym 3,16% kapitału zakładowego Stellantis. Marki informują, w jaki sposób ma to wszystko działać.

Zawarcie umowy ramowej przez Stellantis

Carlos Tavares, Stellantis - CES 2022

Stellantis N.V. i Dongfeng Motor International Co, Limited, spółka zależna Dongfeng Motor Group Company Limited zawiązały umowę ramową, która dotyczy 99,2 mln akcji zwykłych Stellantis, w posiadaniu Dongfeng – całość stanowi 3,16% kapitału zakładowego Stellantis. Co ciekawe, wraz z zawarciem umowy HOA, Dongfeng ma prawdo do okresowego składania oferty sprzedaży na rzecz firmy Stellantis. W grę wchodzą wszystkie, lub częściowe akcje zwykłych Stellantis, do których Dongfeng posiada prawo. W tym wszystkim najciekawsze jest to, że Stellantis ma prawo, ale nie obowiązek, przyjęcia takiej oferty. 

Na jakiej zasadzie to działa?

Otóż w sytuacji, gdy firma Dongfeng zdecyduje się na sprzedanie części posiadanych akcji zwykłych Stellantis. Dongfeng ma obowiązek zaoferować Stellantis możliwość pełnienia roli inwestora głównego takiej transakcji po cenie ofertowej. Całość wynika z procedury ABB. 

Co ciekawe, ewentualne zakupy akcji należących do zwykłych Stellantis przez Stellantis od Dongfeng nastąpi tylko i wyłącznie na podstawie upoważnienia udzielonego przez walne zgromadzenie z 13 kwietnia 2022 roku. Warto wspomnieć o tym, że może ono zostać odnowione, bądź przedłużone. 

 

 

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News