Spacerowicze z nowym przepisem?! Kara mocno was zaskoczy!

Spacerowicze z nowym przepisem?! Kara mocno was zaskoczy!

Spacerowicze z nowym przepisem?! Kara mocno was zaskoczy!

Podaj dalej

Każda osoba wychodząca z domu musi mieć się na baczności. Jeśli zapomnicie przestrzegać mało znany przepis zostaniecie ukarani przez policję surowym mandatem. W dzisiejszym artykule opowiemy wam, na co zwrócić szczególną uwagę i czego powinniśmy unikać. Dzięki temu możecie być pewni, że uniknięcie przykrych konsekwencji. Czy spacerowicze mają się czego obawiać? Zobaczcie sami…

Wielu spacerowiczów może otrzymać surowy mandat. Dlaczego? 

Obywatele naszego jak i innych krajów zobowiązani są do przestrzegania ściśle ustalonego prawa. Jeśli ktoś zapomni lub zdecyduje się zlekceważyć przepisy musi być świadomy tego, że czekać będzie na niego surowa kara. Obowiązek, o którym dzisiaj wam opowiemy nie dotyczy tylko kierowców, a wszystkich. Każdy z nas wychodząc z domu może otrzymać za to surowy mandat, narażając się tym samym na niemiłe spotkanie z funkcjonariuszami policji. Zastanówmy się w takim razie o jakim przepisie mowa. Na co powinniśmy zwrócić uwagę podczas niedzielnego spaceru lub w trakcie podróży do pracy? 

Aby znacznie ułatwić życie mundurowym stworzono narzędzie o nazwie Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, która pozwala nam sprawnie informować policję o różnych wykroczeniach. Za sprawą wspomnianej aplikacji funkcjonariusze w całym kraju zdołali ukarać sporą część sprawców wykroczeń. W ostatnim czasie za sprawą właśnie takiego zgłoszenia ukarana została pewna kobieta, o której zaraz wam co nieco opowiemy. W pierwszej kolejności jednak musicie mieć świadomość, że tego typu sytuacja może spotkać każdego z nas. Zwłaszcza, że chodzi tutaj o przepis, z którym obywatele naszego kraju mają całkiem spory problem. O co chodzi? 

Policjanci otrzymali zgłoszenie o zaśmiecaniu przydrożnego terenu. Na miejsce w celu zweryfikowania informacji został przydzielony dzielnicowy, który bez żadnego problemu dowiedział się kto był odpowiedzialny za pojawienie się śmieci. Winowajcą całego zdarzenia okazała się mieszkanka Glinika, która nie uniknęła konsekwencji i otrzymała mandat karny. Zaśmiecanie miejsc to po prostu czysta głupota, a jak dobrze wiemy za nią trzeba płacić. Apelujemy do wszystkich, abyście tego nie robili w końcu zaszkodzicie nie tylko sobie ale i środowisku. 

Jakie mandaty za zaśmiecanie terenu?! 

Osoba dopuszczająca się zaśmiecania miejsc publicznych musi przygotować się na mandat, który w najlepszym wypadku wyniesie 500 zł. Co ciekawe, “śmieciarz” oprócz zapłaty kary zobowiązany jest także do posprzątania miejsca, które zostało przez niego zaśmiecone. 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News