Seniorzy stracili szansę na darmowe pieniądze! Decyzja jest już nieodwołalna…

Seniorzy stracili szansę na darmowe pieniądze! Decyzja jest już nieodwołalna…

Seniorzy stracili szansę na darmowe pieniądze! Decyzja jest już nieodwołalna…

Podaj dalej

Seniorzy stracili szansę na darmowe pieniądze! W dzisiejszym artykule opowiemy wam o świadczeniu, które mogło na stałe zostać wprowadzone do życia seniorów. Jesteście ciekawi dlaczego tak się nie stało? W takim razie zapraszamy was do zapoznania się z treścią tego artykułu!

Seniorzy stracili szansę na darmowe pieniądze!

mama senior dodatek za urlop wychowawczy
Freepik

W ostatnim czasie często opowiadaliśmy wam o nowych formach wsparcia, z których może skorzystać każdy z nas. Niestety nie wszystko jest zawsze kolorowe, o czym przekonali się emeryci, którzy otrzymali już oficjalne informacje, że planowany dodatek nie zostanie dla nich zrealizowany. Jesteście ciekawi, o co chodzi? 

Swego czasu w sejmie pojawiła się tak zwana petycja obywatelska, która proponowała wprowadzenie nowego dodatku finansowego. Głównym odbiorcą świadczenia miały być małżeństwa z 50-letnim stażem. Argumentem pomysłodawcy był fakt, że często osoby starsze zmagają się z brakiem pieniędzy, przez co mają problemy z utrzymaniem się. Rozwiązaniem tego problemu miałoby być przydzieleniem parom dodatku w wysokości 500 zł. 

Co ciekawe, w petycji nie zawarto żadnych konkretnych propozycji, mówiących o tym, w jaki sposób wypłacano by 500 plus dla małżeństw. Przede wszystkim mogliśmy usłyszeć o identycznym rozwiązaniu, jak przy świadczeniu na każde dziecko. W związku z tym małżonkowie otrzymywaliby comiesięczne wsparcie. O szczegółach i ostatecznej formie dodatku mieli zadecydować parlamentarzyści. Co z tego wyszło?

Warto się nad tym zastanowić

płaca minimalna wypłata stawka brutto netto pieniądze
fot. freepik.com – mrshing08

Posłanka do Parlamentu Europejskiego, Elżbieta Rafalska w rozmowie z “Faktem” wyraziła swoje zaciekawienie pomysłem. ,,Piękna inicjatywa. Dzisiaj tyle małżeństw się rozpada, dlatego ten pomysł trzeba przemyśleć”.

Niestety małżeństwa z długim stażem nie mają na co liczyć ze strony rządu, a przynajmniej nie w najbliższym czasie. Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej nie zgodziło się na wprowadzenie takiego dodatku. Możliwe, że będą tworzone jeszcze inne podobne projekty, które wspierałby małżonków. 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News