Seniorzy na celowniku ZUS-u?! Podczas kontroli stracisz nawet 45 000 zł?!

Seniorzy na celowniku ZUS-u?! Podczas kontroli stracisz nawet 45 000 zł?!

dodatkowe pieniądze na paliwa i rachunki

Podaj dalej

Seniorzy po raz kolejny trafili na celownik złodziei. Tym razem jednak zdecydowali podszywać się pod policję, ostrzegając emerytów o oszustach, którzy podszywają się pod ZUS, a następnie zabierają pieniądze. W tym artykule dowiecie się co zrobić, aby uniknąć problemów. Przy okazji przedstawimy wam historię seniorki, która na własnej skórze przekonała się, w jaki sposób działają złodzieje…

Nowe kontrole od ZUS-u? Seniorzy stracą ogromne pieniądze! 

pieniadze doplaty freepik
Freepik

W ostatnim czasie coraz głośniej robi się o kontrolach przeprowadzanych przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Wybrany pracownik przychodzi do mieszkania płatnika i upewnia się, czy wszystkie podawane przez nich dane są prawdziwe i czy obywatel w żadne sposób nie próbuje oszukać ZUS-u. Jednak w dzisiejszym tekście opowiemy wam o zupełnie nowym kontrolach podczas, których Polacy mogą stracić nawet 45 000 zł! Już spieszymy z wyjaśnieniami, o co dokładnie chodzi! 

Podkreślamy, że nie chodzi o żadną nową inicjatywę od ZUS-u. Cała ta sytuacja kręci się wokół złodziei, którzy wymyślili nowy sposób na pozbawienie seniorów niemałych pieniędzy. Złodziej wzbudza zaufanie niewinnej staruszki, opowiada o metodach działania oszustów, aby następnie wywrzeć presję na niczego niespodziewającej się seniorce. Jedną z takich ofiar jest 83-letnia kobieta mieszkająca w Brzegu – to właśnie ona pod wpływem nieuwagi straciła oszczędności. 

Wszystko zaczęło się 11 stycznia, kiedy to do 83-letniej seniorki zadzwonił mężczyzna, podający się za policjanta. Praktycznie od razu poinformował kobietę, że pieniądze znajdujące się w jej domu są zagrożone i należy przekazać je policji. Podczas rozmowy staruszka została ostrzeżona przed podszywającymi się pod pracowników ZUS oraz Urzędu Skarbowego złodziei. Według wersji mężczyzny takie osoby pukają do drzwi, a następnie po wpuszczeniu do mieszkania rozglądają się i kradną pieniądze. Rozmowa trwała do momentu, aż kobieta nie została przez oszusta przekonana. Chwilę później do jej mieszkania zapukał “policjant”, który odebrał pieniądze. 83-latka straciła na tym podstępie blisko 45 000 zł… 

Policjanci ostrzegają seniorów! 

Policja oczywiście ciągle działa w tej sprawie i przestrzega nieświadomych seniorów o niebezpieczeństwie! Dodatkowo mundurowi proszą młodszych o to, żeby porozmawiali ze swoimi dziadkami w celu uniknięcia niemiłych doznań. Zanim jednak skończymy powiemy wam, na jakie rzeczy trzeba uważać i co zrobić, aby senior nie dał się oszukać złodziejom! 

  • W celu zapewnienia sobie bezpieczeństwa dobrym ruchem jest potwierdzenie tożsamości oszusta, rozłączając się z nim, a następnie wybierają numer alarmowy 112. 
  • Nie zapominajmy o tym, że informowanie kogoś o ilości pieniędzy przetrzymywanych w domu może skończyć się dla nas tragicznie.
  • Musicie także wiedzieć, że policjanci przenigdy nie informują obywateli o prowadzonych śledztwach, w których biorą udział. W dodatku nigdy nie spotkamy się z sytuacją, w której prawdziwy policjant zażądałby od nas gotówki, czy też przelewu na konto bankowe. 
  • Na sam koniec zostawiliśmy najważniejsze. Policja na każdym kroku o tym mówi, jednak musimy o tym przypomnieć i my. Chodzi oczywiście o zachowanie ostrożności. Starajmy się nie być łatwowierni i w ramach możliwości rozmawiajmy o tego typu telefonach z członkami swojej rodziny. Często osoby młodsze pomogą seniorowi w zupełnie inny sposób spojrzeć na sprawę, unikając tym samym kłopotów. 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News