Rząd z nową propozycją dla seniorów! Nowe świadczenie dostępne już od kwietnia?!

Rząd z nową propozycją dla seniorów! Nowe świadczenie dostępne już od kwietnia?!

pieniądze na dopłaty

Podaj dalej

Rząd pamięta o seniorach w tych trudnych dla nas czasach. Wysoka inflacja i drogie produkty z pewnością dobijają wiele osób w naszym kraju. Jedną z grup społecznych, której jest najciężej to seniorzy, a zwłaszcza ci, którzy stracili swoją drugą połówkę. Partia rządząca postanowiła wesprzeć Polaków prezentując nową propozycję dla emerytów. O co chodzi oraz jakie wymagania będzie trzeba spełnić?! Tego wszystkiego dowiecie się z dzisiejszego tekstu!

Rząd z nową propozycją dla seniorów! Emeryci otrzymają nowe świadczenie?! 

oszczędności oszczędność inwestycje oszczędzanie pieniądze rower hulajnoga elektryczne paliwo
Pixabay

Seniorzy to jedna z grup społecznych, których inflacja dotyka najbardziej. Wiele produktów w sklepach cały czas drożeje, a emeryci zastanawiają się skąd wziąć na to wszystko pieniądze. Na przekór seniorów wychodzi rząd, który ma zamiar podjąć kolejną próbę pomocy starszym obywatelom naszego kraju. Za moment opowiemy wam ile dokładnie dostaniecie oraz jakie wymagania będzie trzeba spełnić, żeby otrzymać dofinansowanie. Zaciekawieni? W takim razie zaczynajmy! 

Pomoc miałaby być oferowana osobom starszym, które straciły małżonka. Tajemnicze świadczenie od rządu (o ile zostanie wprowadzone) zakłada przyznanie comiesięcznej zapomogi. Mówi się, że emeryci dostaliby od partii rządzącej 300 zł. Jednak skąd w ogóle pomysł na coś takiego? Odpowiedź jest bardzo prosta. Często małżonkowie nie żyją w najlepszych warunkach, a po śmierci jednego z nich stan ten jeszcze bardziej się obniża. Tak więc rząd zaczął zastanawiać się, w jaki sposób może pomóc seniorom w potrzebie. 

Jak na razie propozycja od rządu trafiła do senatu więc z ostatecznym werdyktem na temat nowego świadczenie będziemy musieli jeszcze trochę poczekać. Zanim jednak się z wami pożegnamy opowiemy pokrótce, jakie jeszcze wymagania musieliby spełnić seniorzy, aby otrzymać dodatkowe pieniądze. Nie wszyscy mogą być zadowoleni z tych wymogów… 

W nowym świadczeniu jest jednak pewien haczyk… 

policja kara mandat sygnalizator skrzyżowanie strzałka zatrzymanie punkty karne
Pixabay

Gdyby nowe wsparcie dla emerytów miałoby wejść w życie to w pierwszej kolejności powinni się oni zastanowić, jakie wymagania należy spełnić. Wiemy, że 300 zł miałoby wpływać na konto osoby, która żyła w związku małżeńskim przez co najmniej 45 lat. W innym wypadku nie ma co liczyć na dofinansowanie. Wpływające co miesiąc pieniądze trafiałyby na konto seniora, jako dodatek do emerytury. Myślicie, że tego typu wsparcie cieszyłoby się zainteresowanie w Polsce? Koniecznie dajcie nam znać w komentarzach co o tym wszystkim myślicie.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News