Ruszyły nowe kontrole policji! Kierowcy otrzymają kary za jeden mały szczegół!

Ruszyły nowe kontrole policji! Kierowcy otrzymają kary za jeden mały szczegół!

Ruszyły nowe kontrole policji! Kierowcy otrzymają kary za jeden mały szczegół!

Podaj dalej

W dzisiejszym artykule opowiemy wam o jednym małym szczególe, na który policja zwraca szczególną uwagę podczas kontroli. Być może dzięki temu uda wam się uniknąć kary i zaoszczędzicie dzięki temu swoje pieniądze. W takim wypadku zastanówmy się co trzeba zrobić, aby nie kusić losu? Dowiecie się tego po przeczytaniu treści tego tekstu. Gotowi? W takim razie zaczynajmy!

Kierowcy otrzymają kary za jeden mały szczegół! 

Policja regularnie przeprowadza najróżniejsze akcje, które mają na celu zwiększyć bezpieczeństwo na drogach. Dzisiaj skupimy się na konkretnej czynności mundurowych, która być może zaskoczy wielu z was i pozwoli uniknąć kary. Jak się bowiem okazuje mały szczegół podczas kontroli może zadecydować o werdykcie funkcjonariusza. Jeśli czujecie, że ten temat was dotyczy to zobaczcie czym narażamy się podczas jazdy. 

W tej sytuacji ważny jest stan naszego pojazdu, bo w przeciwnym wypadku możemy narazić nie tylko siebie, ale i innych uczestników ruchu. Jednym z elementów, na który powinniśmy zwrócić uwagę jest opona oraz oznaczenia, które się na niej znajdują. Czasem wystarczy, że policjant zerknie na pewne informacje zawarte w oponie i wie już wystarczająco dużo. Z pewnością najważniejszy z nich dotyczą modelu opony. W końcu kierowca ma bezwzględny obowiązek posiadania tego samego rodzaju ogumienia na jednej osi. Jeżeli jednak do tego dojdzie, musimy udowodnić, że to tylko tymczasowy zabieg.

Na co jeszcze powinniśmy uważać?

W przypadku opon w Polsce nie zbyt wielu wymagań. To na co powinniśmy w szczególności uważać to ich stan, a przede wszystkim głębokość bieżnika. Zgadza się, że niektóre opony mogą nam posłużyć przez kilka dobrych lat. Im starsze jednak opony, tym gorszy będzie ich stan. Dlatego jeżeli, policjant zauważy, że ogumienie naszego pojazdu zostało dawno wyprodukowane, na pewno baczniej będzie szukać ubytków w bieżniku. W szczególności dotyczy to opon powyżej 8 lat, żeby nie wspominać o tych, które mają już pełną dyszkę. Taki wiek opony to więc zaproszenie do zabrania dowodu rejestracyjnego i skierowanie nas na obowiązkowe badanie techniczne.  

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News