Ropa już na wyczerpaniu. Fatalne informacje dla kierowców diesla

Ropa już na wyczerpaniu. Fatalne informacje dla kierowców diesla

Ropa już na wyczerpaniu. Fatalne informacje dla kierowców diesla

Podaj dalej

Istnieje spora szansa na zwiększenie się ceny ropy. Taka podwyżka cen może spowodować kryzys gospodarczy, którego jeszcze nie widzieliśmy. Wszystko za sprawą zmniejszenia produkcji wspomnianego surowca.

Szykuje się największy spadek ropy od czasu pandemii 

paliwo diesel benzyna kursy walut dolar euro frank ropa naftowa

Już w tę środę zorganizowane zostanie spotkanie krajów sojuszu OPEC+. Oznacza to, że zajmą się one oceną sytuacji na rynkach ropy. Co więcej, zostanie także ustalony poziom dostaw surowca w następnym miesiącu. Niestety wszystko wskazuje na to, że najbliższe tygodnie nie będą łaskawe. Najprawdopodobniej producenci ropy należący do tej grupy obniżą dostawy tego surowca o ponad milion baryłek dziennie. To fatalna wiadomość. 

Będzie to największy spadek produkcji ropy spowodowany przez OPEC+ od czasu pamiętnej pandemii koronawirusa. Delegaci należący do organizacji spekulują, że ostateczna decyzja zostanie podjęta po osobistym spotkaniu wszystkich przedstawicieli po ponad dwuletniej przerwie.

Wcześniej takie konsultacje delegatów odbywały się online ze względu na panującą pandemię oraz bezpieczeństwo. Raczej nikt na rynku nie spodziewałby się, aby takie działania zmieniły się do końca tego roku. Jednak wraz z ogromnym spadkiem cen ropy sytuacja ta może się diametralnie zmienić. 

Tymczasowy szok dla światowej gospodarki jest nieunikniony? 

Jeśli przedstawiciele sojuszu OPEC+ zdecydują się na duże cięcie dostaw ropy możemy być świadkami ogromnego szoku dla światowej gospodarki. Zwłaszcza, że ta od wielu miesięcy zmaga się z wysoką inflacją. 

Odbiorcy ropy z całego świata naciskają na kraje OPEC+, aby zwiększyły produkcję surowca. Na początku tego roku prezydent USA, Joe Biden, odwiedził osobiście Arabię Saudyjską w celu uzyskania nowej umowy o dostawy ropy naftowej dla swojego kraju.

 

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News