Rodziny z dożywotnim świadczeniem?! Nawet kilkaset złotych na utrzymanie!

Rodziny z dożywotnim świadczeniem?! Nawet kilkaset złotych na utrzymanie!

kary kierowców brak oc kara opłata płaca minimalna 2023

Podaj dalej

Rodziny otrzymają nowe dożywotnie świadczenie? Choć informacja ta nie jest jeszcze potwierdzona to istnieje szansa iż taka propozycja zostanie wkrótce zrealizowana. Zwłaszcza, że eurodeputowana PiS wykazała zainteresowanie tym pomysłem. W dzisiejszym artykule opowiemy wam kto mógłby otrzymać dodatek oraz o jakie pieniądze tak naprawdę chodzi.

Rodziny z dożywotnim świadczeniem?! 

swiadczenie dofinansowanie rzad
gov.pl

W ostatnim czasie pojawiły się informacje o nowym świadczeniu, dzięki któremu polskie rodziny mogłyby otrzymać nawet 600 zł na miesiąc! W dzisiejszym artykule opowiemy wam co należałoby zrobić, aby dostać pieniądze oraz kiedy tak naprawdę moglibyśmy spodziewać się nowego dodatku. Jeśli jesteście gotowi to zaczynajmy! 

W pierwszej kolejności trzeba podkreślić, że w sejmie jak na razie pojawiła się jedynie petycja obywatelska. Więc niestety pomysł nie wyszedł od rządu, a obywateli, którzy chcą, aby powstała wypłata dodatkowych pieniędzy dla małżeństw z długoletnim stażem. Dofinansowanie miałoby wynosić 500 zł.

Co ciekawe, temat dotyczący świadczenia dla małżeństw nie jest wcale taki świeży jak mógłby się wydawać. Pierwsza petycja trafiła na stolik Andrzeja Dudy już dwa lata temu, jednak różniła się od tej, o której opowiadamy w dzisiejszym artykule. Zgodnie ze starym pomysłem dodatek miał być dożywotni i przysługiwać jedynie tym parom, które mają co najmniej dwójkę dzieci. Koniec końców pomysł nie został w ogóle wzięty pod uwagę. 

PiS zabrał głos w sprawie? 

rodzina 500 plus dodatek świadczenie pieniądze rząd wybory
Pixabay

Elżbieta Rafalska, czyli posłanka do Parlamentu Europejskiego zdaje się zaciekawiona całym przedsięwzięciem. Podczas rozmowy z ,,Faktem” powiedziała:  ,,Piękna inicjatywa. Dzisiaj tyle małżeństw się rozpada, dlatego ten pomysł trzeba przemyśleć”. Czy to oznacza, że w najbliższym czasie 500 plus dla małżeństw zostanie wprowadzone? Niestety nie. Na razie nie mamy żadnych oficjalnych informacji w tym temacie i może nawet dojść do sytuacji, w której pomysł nigdy nie zostanie zrealizowany. Jedyne co nam teraz pozostaje to czekać… 

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News