Rekordowe podwyżki emerytur w 2023 roku?! Emeryci już dawno nie dostali takich pieniędzy!

Rekordowe podwyżki emerytur w 2023 roku?! Emeryci już dawno nie dostali takich pieniędzy!

kontrole węgiel pieniądze

Podaj dalej

W 2023 roku czekają nas rekordowe podwyżki emerytur? Wysoka inflacja w zeszłym roku doprowadziła do tego, że zobaczymy waloryzację na poziomie 14,8 proc. Oprócz tego Mateusz Morawiecki stwierdził, że aktualny poziom świadczenia jest adekwatny do poziomu inflacji, a wartość emerytury jak najbardziej jest dla seniorów odpowiednia. Co ciekawe, premier Morawiecki powiedział, że podwyżka emerytur przekroczy 20 proc. Czy podwyżki świadczenia naprawdę są dla Polaków wystarczające? Zobaczcie sami…

Rekordowa waloryzacja emerytur?! 

pieniadze doplaty freepik
Freepik

Wielu emerytów nie daje sobie rady z obecnie panującą w Polsce inflacją. Wszystko drożeje, a emerytury wcale nie są tak wysokie, jak wielu by chciało. Z myślą o takich osobach rząd zdecydował się na waloryzację emerytur. W tym artykule opowiemy wam jakie niespodzianki przygotował dla seniorów PiS. Co się zmieni i dlaczego? 

Inflacja w zeszłym roku była na tyle wysoka, że partia rządząca musiała zwiększyć wskaźnik waloryzacji z 13,8 proc. na 14,8 proc. Oprócz tego każdy z seniorów będzie mógł liczyć na podwyżkę, która wyniesie minimum 250 zł. Czy to wystarczająco dużo? Z pewnością można powiedzieć, że jest to kwestia sporna. Dla jednych takie pieniądze mogą okazać się wystarczające, a drudzy powiedzą, że to zdecydowanie za mało. To jednak nie jest koniec. 

Na co mogą liczyć seniorzy w tym roku?

chorwacja kuny euro banknoty ważność monety gotówka
fot. pixabay

Wielkimi krokami zbliża się dzień wypłacania pierwszych emerytur na 2023 rok, a będzie to już za niecały miesiąc, 1 marca. W tym dniu emerytury zostaną podwyższone o rekordową kwotę, przez co minimalne świadczenie dla seniorów wyniesie dokładnie 1588,44 zł.

To jednak wszystko, na co możemy liczyć w tym roku. Nie będzie w najbliższym czasie kolejnych podwyżek i emerytury nie będą podniesione drugi raz, w przeciwieństwie do płacy minimalnej. W niedawnym wywiadzie premier Morawiecki stwierdził, że aktualny poziom świadczenia jest adekwatny do poziomu inflacji, a wartość emerytury jest odpowiednia dla seniorów.  Ponadto zwrócił uwagę, że jeśli doliczone zostaną również “trzynastka” oraz “czternastka” to podwyżka emerytury znacznie przekroczy 20 proc.

A jakie jest wasze zdanie na ten temat? Zgadzacie się z tymi słowami, a może wręcz przeciwnie? Każdy z nas na starsze lata i nie tylko chciałby dostawać jak najwięcej. Niestety emerytura nie zawsze jest tak kolorowa, a ciężka sytuacja gospodarcza nie ułatwia nam życia. Czekamy na wasze opinie w komentarzach!

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News