Przepisy zbyt trudne dla kierowców?! Mandaty masowo trafiają na konta Polaków!

Przepisy zbyt trudne dla kierowców?! Mandaty masowo trafiają na konta Polaków!

OBOWIĄZEK KIEROWCÓW prawo jazdy kod okulary soczewki mandat korekta wzrok OC

Podaj dalej

Funkcjonariusze w Bydgoszczy przeprowadzili akcję, która miała na celu złapać kierowców, którzy nie przestrzegają prawa. Jak się okazało kilku z nich zostało ukaranych surowym mandatem, a druga część otrzymała “zaledwie” pouczenie. W tym artykule dowiecie się, na co mundurowi zwracają szczególną uwagę oraz jak wysoki mandat możemy otrzymać podczas nieuważnej podróży samochodem. Jeśli jesteście zainteresowani tym tematem i boicie się, że wy również możecie zostać ukarani to zapraszamy do zapoznania się z treścią tego artykułu!

Przepisy zbyt trudne dla kierowców?!

kierowcy droga bezpieczenstwo
fot. freepik

Kierowcy już od dłuższego czasu podpadają policji na wielu płaszczyznach. Przez nieodpowiedzialne zachowanie kierujących zdecydowano się na zwiększenie mandatów oraz częstsze kontrole, dzięki którym “populacja” piratów drogowych miałaby maleć. Niestety nawet i takie rozwiązania nie są do końca skuteczne, a kierowcy w dalszym ciągu lekceważą przepisy rzadko się do nich stosując. Jedna z akcji, która została przeprowadzona w Bydgoszczy pokazała, że kierowcy w dalszym ciągu mają problem z prawem. 

Akcja rozpoczęła się 24 lutego o 9:00 i trwała do 11:00. Wtedy to policjanci sprawdzali zachowania kierowców na strzeżonym przejeździe kolejowym z zaporami w Bydgoszczy przy wykorzystaniu mobilnego centrum monitoringu. 

W przeciągu zaledwie dwóch godzin funkcjonariusze zatrzymali 8 kierowców, którzy złamali przepisy. Jedni z nich wjeżdżali na przejazdu, gdy były już włączone światła ostrzegawcze. Wszystko po to, aby tylko zdążyć przejechać w ostatniej chwili tuż przed pociągiem. Ci drudzy zaś ruszali zdecydowanie za wcześnie, jeszcze przed wyłączeniem czerwonych świateł. Za te przewinienia trzech z niecierpliwych kierowców zostało ukaranych, mandatem, a pozostała piątka otrzymała pouczenia.

Ile będziemy musieli zapłacić za łamanie przepisów?

Zarówno za niedostosowanie się do sygnalizacji świetlnej przed przejazdem pociągu, jak i po nim kara jest taka sama. Większej części z zatrzymanych kierowców nieźle się poszczęściło i nie musieli nic płacić. Gorzej jednak miała ta trójka, która otrzymała mandat w wysokości 2000 zł. Pamiętajmy też, że przewinienie to też podlega recydywie. Oznacza to, że jeżeli popełnimy je drugi raz w przeciągu dwóch lat zapłacimy dwa razy więcej, czy 4000 zł! 

Oczywiście wysoki mandat ma oduczyć nas złych zachowań na drodze i dotyczy to również przejazdów kolejowych. W końcu przejeżdżanie tuż przed pociągiem do bezpiecznych nie należy. Jeśli dojdzie do zderzenia najprawdopodobniej możemy pożegnać się z życiem naszym lub naszego pasażera…

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News