Przepis, o którym zapominają kierowcy. Kara za jego nieprzestrzeganie jest sroga!

Przepis, o którym zapominają kierowcy. Kara za jego nieprzestrzeganie jest sroga!

mandat policja kontrola

Podaj dalej

Naprawdę wielu kierowców w naszym kraju zachowuje się jakby nie do końca zdawało sobie sprawy z istnienia przepisów. Dzisiaj skupimy się na jednym z nich, którego przestrzeganie pozwoli wam zaoszczędzić naprawdę sporo pieniędzy oraz nerwów. W końcu przekraczając dozwoloną prędkość ryzykujemy nie tylko swoim życiem, ale także innych.

Przepis, o którym zapominają kierowcy!

W naszym kraju istnieje przepis, o którym bardzo wielu kierowców nie wie. A przynajmniej zachowują się tak jakby nie mieli o nim żadnego pojęcia. W tym artykule porozmawiamy o tym powszechnym problemie wśród jeżdżących, a przy okazji dowiecie się jaka kara czeka narwanych kierowców! Co ciekawe, w łatwy sposób można zauważyć, że kierujący najwięcej wykroczeń popełniają za jednym konkretnym znakiem. 

Policjanci z kłobuckiej drogówki w ostatnim czasie naprawdę nie narzekają na brak zajęć. Kierowcy regularnie o sobie przypominają podczas kontroli drogowej. Jedni jeżdżą bez uprawnień, a drudzy decydują się na jazdę po wypiciu tak zwanych “kilku głębszych”. Niestety oprócz tych wykroczeń znajdą się także ci, którzy nałogowo przekraczają dozwoloną prędkość, ryzykując życiem nie tylko swoim, ale i innych. To właśnie na tego typu osobach skupimy się w dzisiejszym artykule. 

Wszystko zaczęło się 31 grudnia, kiedy to 23-letni mężczyzna został zatrzymany przez policjantów z kłobuckiej drogówki. Mundurowi musieli zainterweniować, gdyż zatrzymany przekroczył dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym. Co ciekawe, młody kierowca poruszał się z prędkością wynoszącą 109 km/h.

Niedługo później, bo już 2 stycznia w poniedziałek jeszcze przed godziną 17:00 policjanci namierzyli kolejnego “rajdowca”. Kierowca volkswagena trafił akurat na funkcjonariuszy przeprowadzających kontrole prędkości i od razu było jasne, że ten jechał w terenie zabudowanym zdecydowanie za szybko. Prędkościomierz znowu pokazał dokładnie 109 km/h tyle samo, co u pierwszego kierowcy. Po zatrzymaniu mężczyzny okazało się, że jest on mieszkańcem powiatu kłobuckiego, który również ma 23 lata.

Za przekroczenie prędkości jest kara!

kierowca zawodowy praca zarobki prawo jazdy c+e
fot. pixabay

Zarówno pierwszemu, jak i drugiemu mężczyźnie nie uszło to na sucho. Za znaczne przekroczenie prędkości każdy z nich otrzymał po mandacie w wysokości 1500 zł. Oczywiście na utracie pieniędzy się nie skończyło i na ich konta trafiła również pokaźna liczba punktów karnych. Nie zapominajmy też o odebraniu im prawa jazdy. Ze względu na często powtarzające się takie sytuacje policja apeluje o zachowanie ostrożności oraz zdrowego rozsądku podczas jazdy. W szczególności funkcjonariusze zwracają uwagę na przestrzeganie limitów prędkości. 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News