Posiadasz prawo jazdy? Wydatek w wysokości 1500 zł cię nie ominie!

Posiadasz prawo jazdy? Wydatek w wysokości 1500 zł cię nie ominie!

radio w samochodzie samochód kara mandat poczta polska abonament rtv kontrola

Podaj dalej

Posiadasz prawo jazdy? W takim razie musisz przygotować się na wydatek w wysokości 1500 zł! Niestety wiele wskazuje na to, że wielu kierowców nieświadomie naraża się na tę wysoką opłatę. W tym artykule wyjaśnimy ci, o co chodzi oraz w jaki sposób można uniknąć kary. Jak się okazuje może być to naprawdę proste, a o mandacie zadecydować będzie mógł mały szczegół…

Posiadasz prawo jazdy? Przygotuj się na wydatek w wysokości 1500 zł! 

Posiadasz prawo jazdy? Wiele wskazuje na to, że czeka się spory wydatek wynoszący 1500 zł! Jak się okazuje wystarczy naprawdę niewiele, aby go uniknąć. W tym tekście opowiemy wam, na co zwracać szczególną uwagę oraz dlaczego wydatek może dotknąć sporą część z nas! 

Posiadając dokument prawa jazdy z pewnością zyskujemy wiele przywilejów, ale także i ważnych obowiązków, które trzeba przestrzegać. Pewna rubryka w tym dokumencie może być kluczowa w uniknięciu srogiej kary. Wielu kierowców nie zdaje sobie z tego nawet sprawy, zwłaszcza, że od jakiegoś czasu nie musimy już ze sobą prawa jazdy wozić. Wszystko zostało ułatwione i teraz podczas kontroli wystarczy, że patrol zerknie do policyjnego komputera, dzięki czemu będą już wiedzieć o naszym dokumencie wszystko. Także to, co znajduje się w rubryce 12, o której dzisiaj sobie porozmawiamy. Dlaczego jest tak ważna i skąd w ogóle pomysł, żebyśmy dostali za nią karę? Już spieszymy z wyjaśnieniami! 

Mowa tu o kodzie 01.06, który oznacza, że kierowca posiadający taki kod w prawie jeździe zobowiązany jest do korzystania z okularów lub soczewek kontaktowych. Niestety czasem jest tak, że wielu kierowców bagatelizuje to lub nawet nie zdają sobie sprawy z tego, że powinni jeździć w okularach! To już względem prawa jest niedopuszczalne i policjanci z pewnością na ten szczegół zwrócą swoją uwagę. 

Tej kary powinien bać się niejeden kierowca! 

mandat policja kontrola drogowa
gov.pl

W przypadku, kiedy nasze prawo jazdy zawiera kod zobowiązujący nas do jazdy w okularach musimy zawsze o nich pamiętać. Jeśli policjanci podczas kontroli zauważą, że ich nie mamy, mimo że powinniśmy mieć wystawią nam mandat. Będzie nas to kosztować on dokładnie 1500 zł. 

Przez długi czas jazda bez wymaganych soczewek lub okularów mogło być dla funkcjonariuszy równoznaczne z brakiem uprawnień do prowadzenia pojazdów! To niestety nie jest żart, a konsekwencje tego nie są już takie małe… Kiedyś kara za to wyniosła zaledwie 500 zł mandatu. lecz od 1 stycznia 2022 roku, grzywna ta wynosi trzy razy więcej, czyli 1500 zł. Pamiętajcie o zakładaniu okularów lub soczewek. Ostrzejszy wzrok sprawi, że jazda będzie przyjemniejsza, bezpieczniejsza, a przy okazji nie narazicie się na mandat.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News