Policja masowo zabiera prawa jazdy! Głównym winowajcą jest nieznany Polakom przepis!

Policja masowo zabiera prawa jazdy! Głównym winowajcą jest nieznany Polakom przepis!

policja akcja

Podaj dalej

Policja masowo zabiera prawa jazdy, a kierowcy są w ogromnym szoku. Przepis, który jest z nami już od jakiegoś czasu w dalszym ciągu wydaje się dla wielu niezrozumiały. Mundurowi korzystają z niewiedzy i głupoty Polaków wystawiając im wysokie mandaty. Co więcej, oprócz tego wielu z nas straci swoje prawa jazdy. W dzisiejszym artykule dowiecie się, o jaki przepis chodzi i co tak naprawdę wystarczy zrobić, aby uniknąć niepotrzebnej kary. Zaciekawieni? W takim razie zaczynajmy!

Policja masowo zabiera prawa jazdy!

mandat nieumundurowany policjant po cywilu zatrzymanie mandaty punkty karne
fot. pixabay

Kierowcy masowo tracą prawa jazdy przez przepis, który jest dla nich w pełni niezrozumiały. W dzisiejszym artykule opowiemy wam, z czym Polacy mają największe problemy. Sytuacja jest naprawdę poważna, gdyż ilość odebranych dokumentów jest zatrważająca. Zastanówmy się w takim razie, z jakim obowiązkiem nie radzą sobie nasi rodacy. 

Jednym z czynników, przez który często dochodzi do wypadków drogowych to bezapelacyjnie nadmierne przekroczenie prędkości. Kierowcy na całym świecie łamią prawo tylko po to, aby zaoszczędzić na czasie. Na całe szczęście mamy w naszym kraju wiele grup mundurowych, które dbają o to, żeby w Polsce było jak najbardziej bezpiecznie. 

Policjanci z grupy SPEED w pierwszym kwartale bieżącego roku nałożyli łącznie 9564 mandatów, przy czym większość z nich została przyznana za przekroczenie prędkości. Za nadmierną szybkość w obszarze zabudowanym (powyżej 50 km/h) odebrano 41 praw jazdy. Patrząc na statystyki łatwo można stwierdzić, że kierowcy w dalszym ciągu preferują “brawurową” jazdę. Niestety Polacy nie zdają sobie sprawy lub po prostu nie chcą myśleć o tym, że stwarzają zagrożenie na drodze nie tylko dla siebie, ale i innych uczestników ruchu. 

Jakie kary grożą nam za przekroczenie prędkości? 

  • do 10 km/h – mandat 50 zł oraz 1 punkt karny 
  • o 11-15 km/h – mandat 100 zł oraz 2 punkty karne 
  • o 16-20 km/h – mandat 200 zł oraz 3 punkty karne 
  • o 21-25 km/h – mandat 300 zł oraz 5 punktów karnych 
  • o 26-30 km/h – mandat 400 zł oraz 7 punktów karnych 
  • o 31-40 km/h – mandat 800 zł oraz 9 punktów karnych 
  • o 41-50 km/h – mandat 1000 zł oraz 11 punktów karnych 
  • o 51-60 km/h – mandat 1500 zł oraz 13 punktów karnych 
  • o 61-70 km/h – mandat 2000 zł oraz 14 punktów karnych 
  • powyżej 70 km/h – mandat 2500 zł oraz 15 punktów karnych

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News