Polakom przyznawane są kolejne dodatki! Po złożeniu wniosku pieniądze od razu trafią na twoje konto!

Polakom przyznawane są kolejne dodatki! Po złożeniu wniosku pieniądze od razu trafią na twoje konto!

pieniądze dodatek

Podaj dalej

Polacy mają wiele powodów do szczęścia. Atrakcyjny dodatek do emerytury wchodzi do gry i już dzisiaj możemy się po niego zgłosić. Oczywiście zanim pieniądze trafią na nasze konto to w pierwszej kolejności musimy upewnić się czy spełniamy wszystkie wymagania. W dzisiejszym artykule dowiecie się ile pieniędzy do was trafi oraz co dokładnie trzeba zrobić, aby je dostać. Zaciekawieni? W takim razie zaczynajmy!

Nowy dodatek dla Polaków jest już wypłacany? 

dodatek świadczenie małżeństwa małżeństwo staż pieniądze
Pixabay/Alicja

Aktualne czasy z pewnością są trudne dla wielu z nas. Ceny produktów drastycznie wzrastają, a my nie jesteśmy w stanie nic z tym zrobić. Rząd oraz ZUS wspólnymi siłami próbują pomóc Polakom jak tylko się da. Mimo to śmiało możemy powiedzieć, że grupą najbardziej pokrzywdzoną są emeryci, którzy każdego dnia obawiają się o swoją przyszłość. W dzisiejszym artykule porozmawiamy o ciekawym dodatku, który w małym stopniu poprawi wasze finanse. O czym mowa? 

Wszystko kręci się wokół tak zwanego świadczenie ratowniczego, które jest niczym innym jak dodatkiem do emerytury w wysokości 200 zł. Niestety nie każdy emeryt może z tego skorzystać. Pieniądze bowiem skierowane są do osób, które czynnie służyły w OSP, GOPR lub TOPR. Warto nakreślić, że pieniądze nie spływają do nas z ZUS-u, a od Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Nowy dodatek do emerytury wszedł w życie dopiero w zeszłym roku i jest blisko związany z nowelizacją ustawy dotyczącej ochotniczej straży pożarnej. 

W takim razie wyobraźmy sobie, że chcemy skorzystać z dodatku. Co zrobić, aby go dostać? W pierwszej kolejności musimy zgłosić się do miejskiego lub powiatowego komendanta straży pożarnej, gdzie złożymy odpowiednie papiery. Co ciekawe, nie musicie potwierdzać swojej służby dokumentami, wystarczy, że będziecie posiadać zeznania lub oświadczenia trzech osób. Oprócz tego sprawdzane będzie czy pełniliście służbę przez minimalny okres, który wymagany jest przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. Czy to wszystko? Niestety nie, do tego wszystkiego dochodzi także czynne branie udziału w akcjach minimum raz w roku. 

Każdy może ubiegać się o dodatkowe pieniądze? 

pieniądze mandat
Pixabay

Na tym etapie musimy podkreślić, że dodatek przysługuje jedynie osobom, które przekroczyły już wiek emerytalny. W przeciwnym wypadku pieniędzy nie dostaniemy. Dofinansowanie trafi na konta mężczyzn w wieku 65 lat oraz kobiet, które ukończyły 60 rok życia. Oczywiście, aby pieniądze mogły trafić do nowych właścicieli w pierwszej kolejności trzeba spełnić pozostałe warunki.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News