Polacy z dużymi kłopotami! Wystarczy chwila, aby stracić ogromne pieniądze

Polacy z dużymi kłopotami! Wystarczy chwila, aby stracić ogromne pieniądze

Polacy z dużymi kłopotami! Wystarczy chwila, aby stracić ogromne pieniądze

Podaj dalej

Niestety nie jest to żart. Polacy mają nowy, duży problem, przez który mogą stracić naprawdę sporo pieniędzy. W tym artykule dowiecie się, czy da się uniknąć straty finansów oraz kto najbardziej może czuć się zagrożony. Zaciekawieni? W takim razie zapraszamy do przeczytania tekstu!

Polacy z dużymi kłopotami! 

dopłaty pompy ciepła pieniądze
Pixabay

Obecnie w Polsce wielu Polakom brakuje pieniędzy na podstawowe produkty. Wszystko przez wysoką inflację, która każdego miesiąca napiera na obywateli. Oprócz tego wiele wskazuje na to, że mieszkańcy naszego kraju mają nowy kłopot, który pozbawi ich sporej gotówki. W dzisiejszym artykule opowiemy wam, o co dokładnie chodzi i czy można w jakiś sposób “uratować” swoje pieniądze. Co więcej, wiele wskazuje na to, że tylko konkretna grupa naszych rodaków może czuć się zagrożona.

Grupa, o której wspomnieliśmy to oczywiście emeryci, a pieniądze mogą oni stracić w wyniku działań oszustów. W końcu ci w ostatnim czasie stali się bardzo aktywni w naszym kraju. Za chwilę przedstawimy wam historię jednej z seniorek, która straciła prawie cały swój majątek. Już spieszymy z wyjaśnieniami, od czego się to zaczęło! 

16 stycznia blisko godziny 15 do 80-letniej seniorki zadzwonił pewien mężczyzna na stacjonarny telefon emerytki, podając się za policjanta. Złodziej ciągle dopytywał kobietę o oszczędności oraz nalegał, aby ta podała mu swój numer komórkowy. Następnie nakazał jej wziąć ze sobą wszystkie pieniądze, które trzymała w domu. W dalszej instrukcji staruszka przekazała swoje finanse oszustowi przy śmietniku przed blokiem.  

Niestety na tym działania mężczyzny się nie zakończyły. Kolejnym krokiem w jego planie było to, żeby emerytka pojechała do banku i wypłaciła z niego 100 000 zł. Musimy podkreślić, że złodziej cały czas rozmawiał z kobietą! Nawet wtedy, kiedy ta weszła do środka, wykonując jego polecenia. Na szczęście pracownica placówki szybko zorientowała się, o co chodzi i zadzwoniła na policję. Mężczyzna jak na prawdziwego złodzieja przystało natychmiast się rozłączył. Seniorce na szczęście udało się zachować oszczędności. Mundurowi w dalszym ciągu poszukują złodzieja. Największym pozytywem w tym wszystkim jest to, że jego aresztowanie to tylko kwestia czasu. 

Nie zapominajmy o tym! 

Na sam koniec tego artykułu musimy ostrzec emerytów, aby zawsze zachowywali ostrożność podczas rozmów telefonicznych z nieznajomymi. Złodzieje nie śpią w nocy i na każdym kroku wymyślają nowe metody oszustw, które z każdym dniem są coraz bardziej wyrafinowane. Tym bardziej musimy zwrócić uwagę na to z kim rozmawiają nasi dziadkowie, aby uniknąć w przyszłości takich przykrych sytuacji. W przypadku kiedy oszust podaje się za policjanta nie musimy się niczego obawiać. Przypominamy, że funkcjonariusze pod żadnym pozorem nigdy nie poprosiliby nas o dostarczenie im gotówki lub o przelanie pieniędzy. Mając tę informację z tyłu głowy powinniśmy czuć się bezpieczniej… 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News