Polacy na potęgę tracą dodatki węglowe. To jakiś obłęd!

Polacy na potęgę tracą dodatki węglowe. To jakiś obłęd!

Polacy na potęgę tracą dodatki węglowe. To jakiś obłęd!

Podaj dalej

Kontrole dotyczące dodatków węglowych zbierają swoje żniwa. Polacy na potęgę tracą dofinansowanie na węgiel. W tym artykule powiemy wam jak ta sytuacja wygląda w Bydgoszczy,  gdzie w ostatnim czasie kontroli nie zabrakło. Co więcej, przypomnimy wam o ważnej sprawie… Jesteście ciekawi, o co chodzi?

Polacy tracą dodatki węglowe! 

Dodatek węglowy cieszy się ogromną popularnością wśród Polaków. Jednak w ostatnim czasie odpowiednie służby zaczynają odwiedzać domy i ku zaskoczeniu domowników odbierają im dofinansowanie. Poszukiwani w gruncie rzeczy są ludzie, którzy pomimo dostania 3 tysięcy złotych dofinansowania, nie palą w piecu węglem. Czy w tym wszystkim na pewno tylko takie osoby mogą czuć się zagrożone? 

Ministerstwo Klimatu i Środowiska poinformowało, że o dodatek węglowy ubiega się około 5 mln gospodarstw domowych w całym naszym kraju. Już kilkukrotnie pisaliśmy wam o kontrolach dotyczących sprawdzania prawidłowości dotyczących dodatku węglowego. Teraz wszyscy już wiemy, że kontrole to nie jest żaden mit, a prawdziwe zjawisko. Jednym z miast, które działa w tej sprawie jest Bydgoszcz. W tym oto mieście rozpatrzono już ponad 10 000 wniosków o pieniądze na węgiel. Przy takiej liczbie chętnych nie mogło obyć się bez nieścisłości. Ostatecznie z tej liczby, aż w 514 przypadkach odmówiono przyznania świadczenia. Nie da się ukryć, że mówimy tu o sporej grupie ludzi. 

Kontrole dotyczące potwierdzenia informacji wnioskujących wciąż trwają. W Bydgoszczy straż miejska zweryfikowała już niemal 800 gospodarstw domowych. Na szczęście to już ponad połowa, bo zostało ich 500 i jesteśmy już coraz bliżej końca tych wizyt. Nie zapominajmy też o tym, że przez gminę sprawdzane są również wnioski, które zostały złożone na ten sam adres. Niestety tutaj muszą zostać wyjaśnione wszystkie niejasności. Na pewno jeszcze całkiem sporo to potrwa. Jedyne co możemy zrobić, to uzbroić się w cierpliwość i czekać na dalszy rozwój wydarzeń.

Nie znamy wciąż konkretnej daty, kiedy to całe zamieszanie z dodatkiem węglowym się wreszcie zakończy. Nie wiemy też ile ostatecznie wniosków o dofinansowanie zostanie cofniętych, istnieje jednak obawa, że nie będzie ich mało… Dajcie nam znać w komentarzach, czy cała ta sytuacja również was niepokoi, a może dodatek węglowy w ogóle was nie dotyczy? 

Przypominamy o działaniach oszustów! 

tani węgiel z tym wnioskiem
fot. Węglokoks

Przypominamy, że w Polsce nie brakuje oszustów i chętnie korzystają z każdej możliwej okazji, aby nas okraść. Dotyczy to również kontroli przeprowadzanych przez urzędników gmin i innych upoważnionych do tego służb. Najprostszym sposobem na uniknięcie wpuszczenia na teren naszego domu oszusta jest poproszenie go o wylegitymowanie się. Prawdziwy urzędnik jest zobowiązany do pokazania nam legitymacji, a podszywacz w takiej sytuacji najprawdopodobniej ucieknie.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News