Polacy mogą ubiegać się o dodatkowe pieniądze. Otrzymanie dofinansowania jest naprawdę proste!

Polacy mogą ubiegać się o dodatkowe pieniądze. Otrzymanie dofinansowania jest naprawdę proste!

dodatek oslonowy 2023

Podaj dalej

Tytuł tego artykułu to nie jest żaden żart! Od 2022 roku Polacy mogą ubiegać się o dodatkowe pieniądze i co ciekawe, nawet nie zdają sobie z tego sprawy! Jak się okazuje wystarczy naprawdę niewiele, aby otrzymać dodatek do świadczenia. W tym artykule dowiecie się, w jaki sposób je dostać oraz o jakiej kwocie mowa. Zaciekawieni?

Więcej pieniędzy dla Polaków?

kara mandat pieniądze przepis przepisy policja pytanie
Pixabay

Polacy masowo składają wnioski o otrzymanie dodatkowych pieniędzy. Jak się okazuje jest to naprawdę proste i wystarczy niewiele, aby dostać dofinansowanie od rządu. W tym artykule wyjaśnimy wam, o co dokładnie chodzi oraz w jaki sposób ubiegać się o świadczenie. Oprócz tego dowiecie się, czy wszyscy będą mogli skorzystać z tej atrakcyjnej okazji! 

Dzisiaj skupimy się na dodatku, który możecie dostać do swoich emerytur. Jak już łatwo się domyślić tego typu korzyść przeznaczona jest jedynie dla seniorów. Ci mogą ubiegać się o świadczenie w wysokości 200 zł! Choć kwota ta nie jest duża to musicie przyznać, że w aktualnej sytuacji wielu Polaków nie pogardziłaby nawet i taką podwyżką. Już na tym etapie musimy podkreślić, że bycie seniorem nie wystarczy i jest jeszcze kilka warunków, o których zaraz wam opowiemy… 

Wszystko kręci się wokół grupy osób, które czynnie służyły w Ochotniczej Straży Pożarnej (OSP), Tatrzańskim Ochotniczym Pogotowiu Ratunkowym (TOPR) oraz Górskim Ochotniczym Pogotowiu Ratunkowym (GOPR). Co ciekawe fundusze wpływające na konto seniora nie zostają zaksięgowane przez ZUS. Inicjatywa została przeprowadzona przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji (MSWiA) i to właśnie oni odpowiadają za wpłynięcie pieniędzy na konta emerytów. Warto podkreślić, że nowy dodatek do emerytury wszedł w życie dopiero w zeszłym roku i jest blisko związany z nowelizacją ustawy dotyczącej ochotniczej straży pożarnej. 

Prosty sposób na otrzymanie dofinansowania

Jak uzyskać dodatek do swojej emerytury? Jak się okazuje jest to niezwykle proste, lecz trzeba spełnić kilka warunków. Najważniejszym z nich jest pełnienie służby w OSP, GOPR lub TOPR przez minimalny okres wymagany przez MSWiA. Drugą istotną rzeczą, jest to, że trzeba brać udział w akcji przynajmniej raz w roku. 

Co ciekawe, dokumentem, który potwierdza nasz udział w akcjach, mogą być nawet zeznania lub oświadczenia świadków, aby został on zaliczony wystarczą jedynie zeznania trzech osób. 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News