Polacy mogą liczyć na duże przelewy od ZUS-u! Pieniądze trafią na wasze konta do 30 czerwca

Polacy mogą liczyć na duże przelewy od ZUS-u! Pieniądze trafią na wasze konta do 30 czerwca

rzad rodzina pieniadze

Podaj dalej

Przypominamy o ważnym terminie dla większości Polaków! Jeśli złożyliście już wnioski o popularne świadczenie to do 30 czerwca otrzymanie na swoje konta pokaźną sumę pieniędzy. W dzisiejszym artykule opowiemy wam, o co dokładnie chodzi oraz ile możecie dostać. Zainteresowani? To zapraszamy!

Polacy mogą liczyć na duże przelewy od ZUS-u! 

płaca minimalna wypłata stawka brutto netto pieniądze
fot. freepik.com – mrshing08

Tytuł tego artykułu to nie jest żart. Polacy do 30 czerwca bieżącego roku dostaną na swoje konta pieniądze. W dzisiejszym artykule dowiecie się, jaką kwotę możemy dostać oraz jakie warunki musimy spełnić, aby ją otrzymać. Jesteście chętni na pieniądze, które można na spokojnie wykorzystać do budżetu domowego? W takim razie zaczynajmy! 

Mowa tu oczywiście o popularnym 500 plus. Na ten moment rodzice oraz opiekunowie prawni wysłali już ponad milion elektronicznych wniosków na swoje pociechy. ,,Zainteresowanie jest ogromne. W pierwszych dniach lutego wpływało do nas tyle wniosków, jakby od szybkości ich złożenia zależała wypłata. Tymczasem rodzice i opiekunowie mają czas do końca kwietnia na wysłanie wniosku po to, żebyśmy wypłacali im pieniądze bez żadnej przerwy. Lepiej nieco później, ale za to poprawnie” – powiedziała Iwona Kowalska-Matis, rzeczniczka prasowa ZUS, cytowana przez Wrocław.pl

Musicie jednak wiedzieć, że jest pewien haczyk. Mianowicie osoby, które wypełnią prawidłowo wniosek do końca tego miesiąca, jako jedyne będą mogły liczyć na wypłacenie środków do 30 czerwca 2023 roku. Dla przykładu, jeśli wniosek zostanie przez was złożony w maju to ZUS wypłaci wasze świadczenie nawet do 31 lipca. 

Do 30 czerwca wpłyną pierwsze przelewy!

pieniądze kara mandat polisa oc ubezpieczenie brak płaca minimalna
fot. freepik.com – mrshing08

O 500 plus na każde dziecko (do 18 roku życia) możemy ubiegać się niezależnie od tego, ile zarabiamy. Oznacza to, że bez względu na to, jakie mamy dochody, dopóki nasza pociecha nie osiągnie pełnoletności nasz wniosek zostanie pomyślnie rozpatrzony. Oczywiście musimy pamiętać o tym, aby poprawnie wypełnić dokument. 

Odpowiedni i już wypełniony wniosek należy wysłać do ZUS-u drogą elektroniczną. Do wyboru mamy aplikację mobilną mZUS, która pozwoli nam szybko i wygodnie załatwić wszystkie sprawy. Możemy też skorzystać z bankowości elektronicznej, strony PUE ZUS lub portalu Emp@tia.

Koniecznie dajcie nam znać w komentarzach czy wysłaliście już wniosek o przyznanie popularnego wśród Polaków świadczenia. Jeśli zależy wam na szybkim otrzymaniu pieniędzy to radzimy wam się pospieszyć. W końcu czasu wcale nie zostało tak dużo… 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News