Polacy masowo zgłaszają się po węgiel! Na tak niskie ceny surowca czekaliśmy od miesięcy!

Polacy masowo zgłaszają się po węgiel! Na tak niskie ceny surowca czekaliśmy od miesięcy!

dodatek na węgiel rząd wybory ceny cena

Podaj dalej

Polacy masowo zgłaszają się po tani węgiel od PGE! W dzisiejszym artykule porozmawiamy o spadku cen węgla, a przy okazji opowiemy wam, o ile węgiel staniał w porównaniu do zeszłego miesiąca. Jedno jest jednak pewne, na taki obrót wydarzeń czekaliśmy od dobrych kilku miesięcy. Można zaryzykować nawet stwierdzeniem, że kryzys mamy już za sobą, a od teraz będzie już tylko lepiej.

Na tak niskie ceny surowca czekaliśmy od miesięcy! 

węgiel ceny sklep pgg składy na składach opał cena
Pixabay

W ostatnich miesiącach sytuacja z węglem była naprawdę różna. Wiele jednak wskazuje na to, że w 2023 roku kryzys już do nas nie wróci. Świadczy o tym między innymi znaczny spadek cen węgla, o których w dzisiejszym artykule sobie porozmawiamy. Zmiana ta ma ogromny wpływ na przemysł i energetykę. Już za chwilę dowiecie się, za jakie aktualnie kwoty możemy zakupić ten surowiec, a także kto dokładnie może kupić go w tak atrakcyjnej cenie. Oprócz tego dowiecie się, jaka jest różnica między cenami węgla z zeszłego miesiąca w porównaniu do tych z marca. Zainteresowani? W takim razie zaczynajmy! 

Po burzliwym 2022 roku, który przyniósł wiele niewiadomych raczej nikt z nas nie spodziewał się, że sytuacja z węglem ulegnie poprawie tak szybko. Większość osób uważała raczej, że kryzys się pogłębi, a zmiany będą jedynie negatywne. Jak się okazało życie bywa przewrotne i nic na razie nie wskazuje na to, aby problemy miały do nas powrócić. No ale dobra, mieliśmy porozmawiać o aktualnych cenach węgla. W pierwszej jednak kolejności przypomnijmy sobie ile musieliśmy za niego zapłacić jeszcze w zeszłym miesiącu: 

  • Za miał energetyczny płaciliśmy około 1190 zł netto.
  • W przypadku Ekogroszku kwota wynosiła 1590 zł netto.
  • Za orzech natomiast płaciliśmy 1540 zł netto. 

Co więcej, spora część ekspertów wskazuje na to, że wreszcie zaczął się odpowiedni czas na zrobienie zapasów na następną zimę. To kolejny powód, aby zacząć wierzyć, że ceny węgla będą od teraz tylko mniejsze. 

W zeszłym miesiącu ceny oferowane przez PGE, czyli Polską Grupę Energetyczną były prawie o 200 zł wyższe niż w marcu! Oznacza to, że na ten moment:

  • Węgiel opałowy typu miał kupimy po cenie 990 zł netto + VAT
  • Węgiel opałowy typu ekogroszek kupimy po cenie 1390 zł netto + VAT
  • Węgiel opałowy typu orzech kupimy po cenie 1390 zł netto + VAT

Kto i gdzie może kupić węgiel?

węgiel ceny sklep pgg składy na składach opał cena
Pixabay

W przypadku PGE zakupu mogą dokonać jedynie klienci instytucjonalni oraz przedsiębiorcy, którzy wykorzystują w swojej działalności węgiel kamienny. Do tych grup możemy zaliczyć gospodarstwa rolne, ogrodnicze, czy nawet szkoły i szpitale. Co jednak jeśli jesteśmy klientami indywidualnymi i bardzo zależy nam na zakupie surowca? W takiej sytuacji na pomoc przychodzi do nas PGG, czyli Polska Grupa Górnicza, w której możemy nabyć węgiel po naprawdę atrakcyjnych cenach. 

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News