Polacy masowo zgłaszają się po pieniądze! 400 zł trafi na wasze konto zupełnie za darmo!

Polacy masowo zgłaszają się po pieniądze! 400 zł trafi na wasze konto zupełnie za darmo!

prędkość teren zabudowany policja pomiar prędkości wideorejestrator prawo jazdy

Podaj dalej

W dzisiejszym artykule porozmawiamy o świadczeniu, o którym być może wielu z was nie słyszało. Tajemniczy dodatek jest w stanie zapewnić nam comiesięczne 400 zł i jak się okazuje wcale nie jest to tak trudne jak może się wydawać. W tych ciężkich dla nas czasach z pewnością może się to okazać przydatne. Wymagania wcale nie są wysokie, bo wystarczy spełnić tylko i wyłącznie jeden warunek. Jaki? Tego dowiecie się po przeczytaniu tego tekstu.

Nowe świadczenie dla Polaków?!

samochód spalinowy elektryczny samochody przepisy unia europejska
fot. freepik

W aktualnych czasach raczej nikomu z nas nie jest lekko. Rząd coraz częściej zerka na obywateli przychylnym wzrokiem dodając coraz więcej świadczeń, które mogłyby pomóc nam w trudnych chwilach. Waloryzacja emerytur czy wprowadzenie nowych dodatków dla seniorów to prawdziwy dar od losu. Ale czy wiedzieliście jednak, że istnieją także dofinansowania, o które mogą starać się prawie wszyscy Polacy? Oprócz popularnego 500 plus mamy także do dyspozycji jeszcze jedno atrakcyjne świadczenie wynoszące 400 zł. W jakich okolicznościach możemy się o nie ubiegać, czy możemy skorzystać z niego więcej niż jeden raz? Zobaczcie sami… 

Mowa tu o 400 plus, które inaczej nazywane jest świadczeniem żłobkowym i jak możecie się domyślić związane jest bezpośrednio z naszymi małymi pociechami. Co więc trzeba zrobić, aby otrzymać pieniądze? Cóż to bardzo proste. Gdy w naszej rodzinie jest tylko jedno dziecko, uczęszczające do klubu dziecięcego, żłobka lub jest pod opieką opiekuna dziennego to wtedy zapewnione mamy atrakcyjne dofinansowanie. Jedyna sytuacja, w której będziemy musieli pożegnać się z pieniędzmi to taka, kiedy pobieramy już świadczenie z Rodzinnego Kapitału Opiekuńczego. Co ciekawe, wiemy także, że o dodatek ubiegać mogą się osoby pobierające świadczenie 500 plus! Musicie wiedzieć, że kwota świadczenia zależna jest od opłaty, jaką ponosimy za żłobek. Pewne jest, że pieniądze, które możemy otrzymać pod żadnym pozorem nie przekroczą 400 zł. 

Polacy mają mało czasu na złożenie wniosków?! 

pieniadze dopłaty zloty
Pixabay/Alicja

Wszystkich pewnie zastanawia ile tak naprawdę Polacy mają czasu na złożenie wniosku o dodatek żłobkowy. Z udostępnionych informacji wynika, że wniosek może zostać złożony dopiero od dnia rozpoczęcia uczęszczania pociechy do żłobka. Od tego momentu będziemy mieli jedynie dwa miesiące na otrzymanie pieniędzy. Jeśli jesteście zmęczeni żmudną papierologią w urzędach to mamy dla was dobrą wiadomość. Świadczenie “400 plus” można tylko i wyłącznie składać w sposób elektroniczny. Czego potrzeba do wypełnienia formalności? Wystarczy, że wejdziecie na PUE ZUS! 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News