Polacy masowo wyczekują tego świadczenia! Otrzymasz nawet 1600 zł!

Polacy masowo wyczekują tego świadczenia! Otrzymasz nawet 1600 zł!

nowe dopłaty pieniądze bloki

Podaj dalej

Polacy masowo wyczekują tego świadczenia i wierzą, że jest idealnym lekarstwem na aktualnie panującą w naszym kraju inflację. Z tego co wiadomo będziecie mogli otrzymać na swoje konto nawet 1600 zł! Co ciekawe, wiemy także kiedy ruszą przelewy oraz komu takowy dodatek przysługuje. Jeśli jesteście zainteresowani tym tematem to zapraszamy was do przeczytania tego artykułu.

Polacy z nowym świadczeniem?! O co chodzi? 

maluch fiat 126p kupić sprzedać sprzedaż kupno samochód cena kwota
Pixabay

Mamy fantastyczną wiadomość dla Polaków, którzy narzekają na słabą sytuację finansową. Rząd postanowił spełnić swoją obietnicę i wprowadzi nowe świadczenie. Niestety już na tym etapie musimy podkreślić, że pieniądze nie są dla każdego. W tym artykule wyjaśnimy ci, czym jest nowy dodatek oraz dla kogo jest przeznaczony. Zaciekawieni? 

Mowa tu oczywiście o 14. emeryturze, o której mówi się już od dłuższego czasu. Wielu emerytów z zapartym tchem czeka na oficjalne informacje w tej sprawie. Dzisiaj możemy upewnić was w przekonaniu, że projekt jest już przygotowany, a przelewy dotrą na konta emerytów już wkrótce. O całej sytuacji poinformował wiceminister rodziny podczas przeprowadzania audycji w radiowej Jedynce. ,,Mamy przygotowany projekt. Pójdzie teraz do szybkich konsultacji. Na przełomie sierpnia i września będzie wypłacana 14. emerytura, na tych samych zasadach, co w ubiegłym roku”. Oprócz tego wiemy, że rząd zdecydował się na utrzymanie limitu w wysokości 2900 brutto. Oznacza to, że seniorzy, którzy nie przekroczą tej sumy pieniężnej pobierając emeryturę lub rentę otrzymają czternastkę w “pełnej okazałości”. 

Ile wyniesie 14. emerytura? 

dodatek od drozyzny emerytura uk
Pixabay

“Czternastka” wartością odpowiada minimalnemu świadczeniu i w tym roku wyniesie 1588 zł brutto. Oczywiście nie każdy będzie mógł otrzymać taką kwotę. Renciści oraz emeryci, których świadczenie przekracza próg 2900 zł otrzymają zmniejszoną 14. emeryturę. Odbędzie się to zgodnie z zasadą złotówka za złotówkę. Oznacza to, że przysługująca im “czternastka” zostanie pomniejszona o kwotę, o którą przekraczamy poziom 2900 zł.

W ubiegłym roku w naszym kraju około 9 milionów emerytów oraz rencistów otrzymało 14. emeryturę. Co ciekawe, zdecydowana większość z nich, bo aż 7,7 milionów Polaków dostało ją w  jej pełnym wymiarze. Pozostałe 1,3 miliona obywateli otrzymujących to świadczenie musieli się nacieszyć pomniejszoną “czternastką”. Na wypłacenie wszystkich 14. emerytur w 2022 roku rząd wypłacił łącznie Polakom 11,4 miliardów zł!

Trzeba przyznać, że duża liczba Polaków mogła skorzystać w zeszłym roku z 14. emerytury. Czy waszym zdaniem limit powinien być podniesiony, czy może aktualny jest odpowiedni? Dajcie nam znać w komentarzach!

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News