Polacy masowo otrzymują listy od ZUS-u! Zawartość zaskoczy wielu z nich!

Polacy masowo otrzymują listy od ZUS-u! Zawartość zaskoczy wielu z nich!

wysokie rachunki oszustwo

Podaj dalej

Tytuł tego tekstu to nie jest żaden żart. ZUS naprawdę wysyła sporą liczbę listów do wielu Polaków w całym kraju. W środku korespondencji znajdziecie informacje, które być może wielu z was zaskoczą. W dzisiejszym artykule dowiecie się, o co dokładnie chodzi oraz kto koniecznie powinien kontrolować swoją skrzynkę pocztową. Gotowi? W takim razie zaczynajmy!

Polacy masowo otrzymują listy od ZUS-u! 

wnioski o doplaty zus od 17 kwietnia
Pixabay

Polacy sprawdzają swoje skrzynki pocztowe. ZUS wysłał do wielu z was bardzo ważny list, którego treść może was mocno zaskoczyć. Jesteście ciekawi, o co takiego chodzi? 

Na przestrzeni całego maja emeryci otrzymają listownie informację o decyzji ZUS-u w sprawie zwiększenia emerytury, która została im przyznana w marcu. Dodatkowo seniorzy uzyskają ciekawe informacje na temat świadczenia dodatkowego, czyli tak zwanej trzynastej emerytury. W końcu warto tutaj przypomnieć, że kwota tego dodatku nie będzie dla każdego taka sama. Dlaczego? Otóż ilość otrzymanych pieniędzy zależy od wysokości emerytury oraz renty emeryta wypłacanej przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych. 

Zakład Ubezpieczeń Społecznych jest zobowiązany do wysłania wam listu. W takim wypadku możecie być pewni, że każdy emeryt, czy rencista otrzyma wiadomość w sprawie nowej kwoty świadczenia. Co ciekawe, ZUS zdecydował się zapakować wszystkie istotne informacje w jednej przesyłce, o czym wspomniał Paweł Żebrowski. ,,Tak jak w ubiegłym roku decyzję o nowej wysokości emerytury lub renty po waloryzacji oraz o przyznaniu tzw. trzynastki seniorzy otrzymają w jednej przesyłce pocztowej” 

Jak wygląda sytuacja z 14. emeryturą? 

pieniądze dodatek zus
fot. freepik

Faktyczne przyjęcie ustawy o wypłacie czternastki stoi pod wielkim znakiem zapytania. Wciąż jej nie uchwalono, a czasu jest coraz mniej, ponieważ parlament kończy pracę już w lipcu tego roku. Przed samym przyjęciem musi być najpierw zaakceptowany projekt ustawy. Oczywiście to dopiero początek drogi, gdyż następny etap czeka nas w Sejmie, a później w Senacie. Jeżeli wyższa izba parlamentu uzna, że trzeba wprowadzić do projektu poprawki, dokument wróci do Sejmu. Na koniec ustawa będzie czekać na podpis prezydenta. Ciężko powiedzieć czy tych parę miesięcy wystarczy rządowi do uporanie się ze wszystkimi sprawami.

Mamy jednak dla was dobre wieści! Wiemy, że na pewno rząd zdąży z wypłaceniem 14. emerytur na ten rok. Potwierdził to wiceminister rodziny i polityki społecznej, Stanisław Szwed podczas kongresu EKG. Razem z nim trzymamy kciuki, że projekt ustawy już niedługo trafi na obrady rządu!

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News