Polacy często popełniają ten błąd podczas kontroli?! Za to dostaniesz karę gorszą od mandatu!

Polacy często popełniają ten błąd podczas kontroli?! Za to dostaniesz karę gorszą od mandatu!

mandat policja kontrola drogowa

Podaj dalej

Często się zdarza, że zwykłym przypadkiem po prostu pada na nas i to my jesteśmy zatrzymywani do kontroli. Bywa też tak, że czasem nawet nieświadomie dajemy policjantom do tego powód i ci chcą przy okazji ukarać nas mandatem. Pożałujemy tego szczególnie wtedy, gdy zrobimy coś, czego zdecydowanie nie powinniśmy robić podczas kontroli. Przekonał się o tym pewien 59-latek, który bardzo chciał uniknąć odpowiedzialność za małe wykroczenie. Teraz musi liczyć się z karą więzienia.

Za to dostaniesz karę gorszą od mandatu! 

W dzisiejszym artykule opowiemy wam o skandalicznym zachowaniu kierowcy podczas kontroli. Mundurowi nie mieli dla niego litości i postanowili surowo go ukarać. Zanim opowiemy wam czego dokładnie się dopuścił należałoby tę historię opowiedzieć od samego początku. W takim razie, w jakich okolicznościach policja skonfrontowała się z zatrzymanym mężczyzną?!

Po południu 19 marca policjanci należący do Wydziału Ruchu Drogowego w Skoczkowie nie mieli okazji do nudy. Na drodze krajowej nr 81 zauważyli oni volkswagena, który przewoził w swoim bagażniku kosiarkę. Niestety jej elementy wystawały poza obrys pojazdu, a klapa bagażnika była otwarta, co nie było zgodne z przepisami. W takich okolicznościach funkcjonariusze nie mieli innej opcji jak zatrzymać kierującego do kontroli. 

Siedzący za kierownica pojazdu 59-latek nie był w stanie ukryć swojego zdenerwowania. Ponadto kilka razy podawał policjantom nieprawdziwe dane wprowadzając ich tym samym w błąd. Na szczęście po kilku takich próbach mundurowi otrzymali wreszcie od mężczyzny jego prawdziwe dane. 

Policjanci dali mężczyźnie do zrozumienia, że właśnie popełnił wykroczenia, za które zostanie ukarany mandatem. Już od samego początku 59-latek próbował uniknąć odpowiedzialności i próbował odwieść od tego funkcjonariuszy, ponieważ jak twierdził przekroczył dopuszczalną liczbę punktów karnych, a jego prawo jazdy zostanie zabrane. Kierowca volkswagena posunął się nawet do próby dania łapówki, wsuwając do notatnika jednego z mundurowych 5 banknotów 200 złotowych. Ten jednak nie dał się przekupić okrągłym tysiaczkiem i od razu poinformował mężczyznę, że ten ponownie złamał prawo. Tym razem jednak został zatrzymany. 

Jaki z tego morał?

59-latek mógł zwyczajnie zapłacić mandat, a przede wszystkim nie brnąć w to głębiej. Teraz grozi mu nawet do 10 lat więzienia. Jak widzicie łamanie prawa nie popłaca i nie każda łapówka zostanie przyjęta. Jeśli chcieliście kiedyś czegoś takiego spróbować to lepiej to przemyślcie, czy aby na pewno warto. Pamiętajcie również, aby odpowiednio przewozić swoje kosiarki oraz inne przedmioty, to może nie będzie potrzeby próbować.

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News