Podczas kontroli pokażesz ten dokument?! Grozi ci za to poważna kara!

Podczas kontroli pokażesz ten dokument?! Grozi ci za to poważna kara!

prawo jazdy mandat kierowca kursy redukcja punktów karnych

Podaj dalej

Podczas kontroli pokażesz ten dokument?! Musisz w pierwszej kolejności wiedzieć, że czeka cię za to surowa kara! W tym artykule opowiemy wam, o jaki dokument chodzi i dlaczego nie powinniśmy pokazywać go mundurowym. Jeśli jesteście zaciekawieni, to zapraszamy do zapoznania się z treścią tego tekstu!

Podczas kontroli pokażesz ten dokument?! 

mandat policja kontrola drogowa
gov.pl

W dzisiejszym artykule opowiemy wam czego nie robić podczas kontroli. Dzisiaj akurat skupimy się na dokumencie, którego nie powinniście pokazywać policjantom i nie jest to dokument podrobiony. Jeśli już zdecydujecie się na jego pokazanie to skażecie się tym samym na spore problemy. Na własnej skórze przekonał się o tym pewien mężczyzna. O co chodzi i jaka kara grozi za pokazanie tego jednego dokumentu? 

13 lutego na drodze w Lubyczy Królewskiej doszło do pewnego incydentu. Tamtejsi mundurowi zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Volkswagen Crafter. W teorii historia mogłaby się już na tym etapie zakończyć. Mężczyzna okazał potrzebne dokumenty, a następnie czekał aż policjanci zweryfikują je w policyjnym systemie. To właśnie tutaj funkcjonariusze zauważyli pewne nieścisłości. Okazało się iż zdjęcie w dokumentach różniło się od faktycznego wyglądu osoby legitymowanej. 

Mężczyzna z Zamościa jednak uparcie twierdził, że fotografia przedstawia właśnie jego. Widząc, że nie mundurowi wciąż są nieprzekonani przyznał, że ani dokumenty, ani samochód nie należą tak naprawdę do niego. Pojazd oraz dowód osobisty wraz z prawem jazdy pożyczył od swojego znajomego. Dlaczego? Otóż chciał uniknąć odpowiedzialności za jazdę pomimo trzyletniego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. Chęci, jak sami widzicie, nie wystarczyły.

Kierowca popełnił duży błąd, za co czekają go srogie konsekwencje! 

Na nieszczęście 48-latka oszukanie policjantów nie jest takie łatwe, zwłaszcza jeśli korzysta się z nie swojego dowodu. Co gorsza, konsekwencje złamania zakazu prowadzenia pojazdów oraz za podszywania się pod kogoś innego nie są małe. Mieszkańcowi Zamościa grozi aż do 5 lat pozbawienia wolność. Miejmy nadzieję, że kara, jaką otrzyma nauczy go przestrzegania prawa, a cała ta sytuacja będzie lekcją dla nas wszystkich.

Wy natomiast koniecznie dajcie nam znać w komentarzach, co o tym wszystkim myślicie. Oprócz tego pamiętajcie, aby nie powielać złych zachowań kierujących, o których wspominamy wam w artykułach. Nieprzestrzeganie przepisów wiąże się z dużymi konsekwencjami i nie zawsze chodzi tu o pieniądze. Na własnej skórze dowiedział się o tym nieodpowiedzialny 48-latek… 

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News