Podczas jazdy nigdy tego nie rób! W przeciwnym razie narazisz się na kłopoty!

Podczas jazdy nigdy tego nie rób! W przeciwnym razie narazisz się na kłopoty!

Podczas jazdy nigdy tego nie rób! W przeciwnym razie narazisz się na kłopoty!

Podaj dalej

Podczas jazdy samochodem nigdy tego nie rób! W przeciwnym razie narazisz się na kłopoty! Prowadzenie pojazdu w ten sposób zaciekawi mundurowych, którzy w następstwie wystawią ci srogą karę. O co chodzi oraz czego nie powinniśmy robić za kółkiem? Tego wszystkiego dowiecie się z tego artykułu. Zaciekawieni? W takim razie zaczynajmy!

Robisz tak podczas jazdy? Narażasz się na kłopoty! 

mandat kierowca błąd wysiadanie opuszczanie samochodu agresja drogowa
Freepik

W dzisiejszym artykule opowiemy wam czego nie robić za kółkiem. W przeciwnym razie narazicie się na kontakt z policją, która w przypadku kontroli będzie dla was bezlitosna. Czego w takim razie unikać oraz co grozi kierowcom? O tym przekonał się pewien 42-latek z powiatu lipnowskiego. 

Wszystko miało miejsce kilka dni temu około godziny 9:00, kiedy to policjanci patrolujący powiat rypiński, w miejscowości Nowy Kobrzyniec zauważyli jadącego z naprzeciwka kierowcę. Wszystko byłoby w porządku, gdyby nie fakt, że jego pojazd miał niesprawny reflektor oraz sam kierujący poruszał się bez zapiętych pasów. Tego typu działania regularnie karane są przez policję i w tym wypadku nie mogło być inaczej. Mundurowi dali znak mężczyźnie, aby ten się zatrzymał. Ten jednak po zobaczeniu funkcjonariuszy zlekceważył ich polecenie, kontynuując tym samym swoją jazdę. 

Policjanci natychmiast ruszyli w pościg z włączonymi sygnałami świetlnymi oraz dźwiękowymi. “Poszukiwany” mężczyzna zdecydował się jednak na dalszą ucieczkę. Podczas pościgu niejednokrotnie zajeżdżał mundurowym drogę, stwarzając tym samym ogromne niebezpieczeństwo. Co ciekawe, uciekinier kiedy zrozumiał, że nie ma szans na zgubienie policji porzucił swój samochód, a następnie zaczął uciekać pieszo. Na jego nieszczęście mundurowi prawie natychmiast go znaleźli i aresztowali.  

Podczas kontroli policjanci przebadali alkomatem 42-letniego mieszkańca powiatu lipnowskiego. Wyniki od razu wyjaśniły czemu mężczyzna uciekał przed funkcjonariuszami. W jego krwi było ponad 1,7 promila alkoholu, a żeby tego było mało 42-latek posiadał dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych! To jednak nie wszystko, mężczyzna na domiar złego poruszał się również pojazdem, który nie został dopuszczony do ruchu drogowego… 

Mężczyzna odpowie za swoje nieodpowiedzialne zachowanie! 

mandat kierowca
Freepik1

Już niedługo mieszkaniec powiatu lipnowskiego usłyszy postawione przed nim zarzuty, a nie są one małe. Na koncie ma jazdę pod wpływem alkoholu, ucieczkę przed policją oraz złamanie dożywotniego zakazu prowadzenia pojazdów. Za to grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności. Ponadto będzie musiał również odpowiedzieć za inne wykroczenia takie jak niezapięcie pasów, stwarzanie zagrożenia drogowego oraz jazdę niedopuszczonym pojazdem. Lista jest tak długa że aż nie chce się wierzyć iż można tego dokonać w jeden dzień. 

A wy co o tym wszystkim sądzicie? Byliście może świadkami takiego zdarzenia? Dajcie nam znać o tym w komentarzach!

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News