Po 25 września na wasze konta bankowe trafi ekstra świadczenie! Do budżetów domowych Polaków trafi 1000 złotych!

Wkrótce do budżetów domowych Polaków trafi nawet 1000 zł w ramach ekstra świadczenia! Tysiące obywateli złożyły już po niego wniosek i nie mogą doczekać się już wypłaty tego dodatku. Czym tak właściwie jest to wsparcie? Kto otrzyma pieniądze? Czy są jakieś dodatkowe kryteria, które trzeba spełnić? Jeśli chcecie się dowiedzieć więcej na ten temat, to serdecznie zapraszamy was do dzisiejszego artykuł!

kara za brak oc
Podaj dalej

Ekstra świadczenie wypłacane już za miesiąc! 

emerytura 14 13 15 trzynastka czternastka piętnastka pieniądze dodatek świadczenie

Już za niecały miesiąc na kontach bankowych tysięcy zainteresowanych obywateli trafi pokaźna suma pieniędzy. Po załatwieniu kilku prostych formalności, dodatek trafi na konta wnioskodawców. Gra warta jest świeczki, gdyż otrzymać można 1000 złotych. W dzisiejszym artykule opowiemy wam, o co w tym wszystkim chodzi! Gotowi? W takim razie zaczynajmy! 

Wspomniane wsparcie określane jest także mianem świadczenia rodzicielskiego. Przyznawane jest rodzicom dziecka, którym nie przyznano zasiłku macierzyńskiego. Pieniądze trafiają na konta wnioskodawców w momencie narodzin lub po adopcji malca. Jeśli uważacie, że te kryteria za ciężkie, to musicie wiedzieć, że na tym wymogi się nie kończą. Osobami ubiegającymi się o dodatek mogą być jedynie osoby bezrobotne lub te pracujące na umowie o dzieło, albo zlecenie. Do tego wszystkiego dochodzą także studenci oraz ojcowie, których żona zmarła, porzuciła dzieci lub po prostu przestała pobierać świadczenie rodzicielskie po 14 tygodniach od narodzin malca. Na pomoc finansową mogą liczyć także opiekunowie prawni i faktyczni dzieci, które nie ukończyły 14 roku życia. 

Ile otrzymamy w ramach świadczenia rodzicielskiego? 

dodatek pieniądze
fot. freepik.com – roman-

Bez względu na jakiekolwiek czynniki rodzic, któremu dodatek zostanie przyznany otrzyma 1000 złotych każdego miesiąca. Jedyną zauważalną różnicą może być okres, podczas którego będziemy otrzymywać wsparcie. Jest on w pełni zależny od liczby urodzonych oraz adoptowanych maluchów. Jeżeli jest to jedno dziecko, 1000 złotych będziemy otrzymywać przez 52 tygodnie, czyli około rok. W przypadku bliźniaków przysługuje nam ono przez 65 tygodni, a przy trojaczkach 67 tygodni, w obu przypadkach plus / minus 15 miesięcy. Jeśli jednak będą to czworaczki mamy do czynienia z 69 tygodniowym okresem, który przekłada się na blisko 16 miesięcy. Identycznie wygląda sytuacja, kiedy urodzą nam się / adoptujemy pięcioraczki lub więcej dzieci, na które będziemy otrzymywać pieniądze przez 71 tygodni. 

Uzupełniony wniosek należy dostarczyć w najbliższym urzędzie miasta, gminy lub w ośrodku pomocy społecznej. Po dokonaniu wszystkich czynności, o których wam dzisiaj opowiadaliśmy, wasz budżet domowy zostanie zasilony o 1000 złotych. Wypłata świadczenia następuje do ostatniego dnia miesiąca, lecz nie wcześniej niż od 25. Oznacza to, że jeśli do tej pory nie złożyliście wniosku, to najprawdopodobniej na wypłatę będziecie mogli liczyć dopiero w przyszłym miesiącu. 

Przeczytaj również