Po 25 sierpnia Polacy otrzymają darmowe pieniądze! Dodatkowe 1000 złotych trafi do budżetu domowego!

Atrakcyjna wypłata w postaci dofinansowania zbliża się już wielkimi krokami. Polacy w całym kraju mogą ubiegać się o wsparcie, zasilając tym samym swoje budżety domowe o 1000 złotych. W dzisiejszym artykule opowiemy wam, w jaki sposób je otrzymać. Skupimy się na wymogach, a także samym wniosku. Zainteresowani? W takim razie bez zbędnego przedłużania, zaczynajmy!

gotówka pieniądze płatność płatności karta przelew blik
Podaj dalej

Po 25 sierpnia Polacy otrzymają darmowe pieniądze! 

dodatek wynagrodzenie pieniadze
fot. freepik

Po 25 sierpnia na kontach bankowych zainteresowanych Polaków pojawi się atrakcyjny dodatek pieniężny. Po dokonaniu kilku prostych formalności pieniądze trafią na konta wnioskodawców, zasilając ich budżety domowe o 1000 złotych. Jeśli jesteście ciekawi, o co w tym wszystkim chodzi, to serdecznie zachęcamy was do zapoznania się z treścią tego tekstu! 

W dzisiejszym artykule porozmawiamy sobie o świadczeniu rodzicielskim. Jest ono skierowane do rodziców dziecka, którym nie przyznano zasiłku macierzyńskiego. Wsparcie może trafić w wasze ręce w momencie narodzic malca lub po jego adopcji (w przypadku rodzin zastępczych). Niestety nawet i to nie gwarantuje nam otrzymania dofinansowania. Okazuje się, że są jeszcze inne kryteria, które zadecydują o przelaniu dodatku na nasze konta. 

Wnioskodawcami mogą być jedynie osoby bezrobotne lub pracujące na umowie o dzieło, zlecenia oraz studenci. Do tej grupy zaliczamy także ojców, których żona zmarła, porzuciła dzieci lub po prostu przestała pobierać świadczenie rodzicielskie po 14 tygodniach od narodzin malca. Na pomoc finansową mogą liczyć także opiekunowie prawni i faktyczni dzieci, które nie ukończyły 14 roku życia. 

Ile otrzymamy w ramach świadczenia rodzicielskiego? 

pieniadze radosc rodzina
fot. freepik

Niezależnie od sytuacji rodzic będzie otrzymywać 1000 złotych miesięcznie. Różnić się może jedynie okres, podczas którego dostajemy pieniądze, a jest on zależny od liczby urodzonych bądź adoptowanych maluchów. Jeżeli jest to jedno dziecko, 1000 złotych będziemy otrzymywać przez 52 tygodnie, czyli około rok. W przypadku bliźniaków przysługuje nam ono przez 65 tygodni, a przy trojaczkach 67 tygodni, w obu przypadkach plus / minus 15 miesięcy. Jeśli jednak będą to czworaczki mamy do czynienia z 69 tygodniowym okresem, który przekłada się na blisko 16 miesięcy. Identycznie wygląda sytuacja, kiedy urodzą nam się / adoptujemy pięcioraczki lub więcej dzieci, na które będziemy otrzymywać pieniądze przez 71 tygodni. 

W tym wszystkim ważny jest również wniosek, który należy dostarczyć w najbliższym urzędzie miasta, gminy lub w ośrodku pomocy społecznej. Możecie być pewni, że po wykonaniu wszystkich tych czynności wasz budżet domowy zostanie zasilony o dodatkowe 1000 złotych. Dla ciekawskich mamy także drugą ważną wiadomość. Wypłata świadczenia następuje do ostatniego dnia miesiąca, lecz nie wcześniej niż od 25. Oznacza to, że jeśli ktoś z was złożył wniosek na początku sierpnia (spełniając  wymogi) może liczyć na przelew pieniędzy jeszcze w tym miesiącu. 

Przeczytaj również