Po 24 września polskie rodziny otrzymają to świadczenie! Do budżetów domowych obywateli trafi 1000 złotych!

Po 24 września polskie rodziny otrzymają to świadczenie! Do budżetów domowych obywateli trafi 1000 złotych!

wiecej pieniędzy dla Polaków

Podaj dalej

W dzisiejszym artykule opowiemy wam o świadczeniu, które zasili budżety domowe tysięcy Polaków. Wystarczy jedynie złożyć i dostarczyć wniosek w odpowiednie miejsce. Tyle wystarczy, żebyście mogli nacieszyć się darmowymi pieniędzmi, wykorzystując je na dowolny wydatek. Jesteście ciekawi, czy wy także znajdujecie się w gronie szczęściarzy, którzy mogą ubiegać się o dodatek? Na to pytanie z pewnością znajdziecie odpowiedź w tekście!

Atrakcyjne świadczenie zostanie wypłacone już wkrótce! 

dodatek na dziecko 500 800 + plus
fot. freepik

Pod koniec września tysiące Polaków ubiegających się o to świadczenie zasili budżety domowe o dodatkowe 1000 złotych. Środki mogą zostać przyznane na zimowe wydatki, jedzenie, lekarstwa – na dosłownie wszystko. Wystarczy jedynie złożyć odpowiedni wniosek, aby zostać uprawnionym do pobierania wsparcia. 

Tym razem porozmawiamy sobie o dodatku rodzicielskim, wypłacanym rodzicom dziecka, którym nie przyznano zasiłku macierzyńskiego. Pieniądze trafiają do osób, które złożą odpowiedni dokument w terminie 3 miesięcy od narodzin dziecku lub jego przysposobienia. Istotne jest, aby wnioskodawcami były osoby bezrobotne lub te pracujące na umowie o dzieło i zlecenie. Chętnymi mogą być także studenci oraz ojcowie, których żona zmarła, porzuciła dzieci lub po prostu przestała pobierać świadczenie rodzicielskie po 14 tygodniach od narodzin. Finansowo zostaną wsparci także opiekunowie prawni i faktyczni pociech, które nie ukończyły jeszcze 14 roku życia. 

Nie wszystkim przysługuje ta sama kwota wsparcia?

zarobki wypłata pieniądze
fot. freepik.com – welcomia

W ramach tego świadczenia nie wszyscy dostaną tyle samo. Choć sama kwota przelewu się nie zmienia, to różny może być okres, przez który otrzymujemy wsparcie. Jego długość zależna jest od liczby urodzonych bądź adoptowanych dzieci. W przypadku jedynaka 1000 zł przysługuje nam przez 52 tygodnie, czyli około rok. Jeżeli będziemy mieć bliźniaki lub trojaczki, okres ten wyniesie blisko 15 miesięcy, co przekłada się na odpowiednio 65 tygodni i 67 tygodni. Rodzice czworaczków mogą nacieszyć się wsparciem przez 69 tygodni, które równe są 16 miesięcy. 71 tygodniowego okresu skorzystają ojcowie i matki z piątką dzieci  lub większą liczbą potomstwa. 

Jednak jeśli chcemy otrzymać pieniądze musimy wypełnić kilka formalność. Szablon wniosku o dodatek rodzicielski bez problemu możemy znaleźć w internecie. Uzupełniony dokument należy zanieść do najbliższego urzędu miasta, gminy lub do ośrodka pomocy społecznej. Przelewu powinniśmy się spodziewać pod koniec każdego miesiąca. Wysyłany jest od 25 do ostatniego dnia danego miesiąca.   

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News