Po 24 sierpnia ZUS prześle seniorom spory dodatek! Pieniądze automatycznie trafią na konta emerytów!

Spory dodatek finansowy trafi na konta emerytów w całym kraju! Zakład Ubezpieczeń Społecznych zdradził, że nie trzeba składać żadnych papierów w celu otrzymania pieniędzy. Wszystko odbędzie się automatycznie i szczegół zadecyduje o przyznaniu świadczenia. W dzisiejszym artykule opowiemy wam, kto powinien spodziewać się przelewu oraz ile tak naprawdę można zyskać. W końcu już za niedługo na kontach wielu seniorów trafi spora sumka.

mandat pouczenie wykroczenie
Podaj dalej

Po 24 sierpnia ZUS prześle seniorom spory dodatek! 

zus 500+ 500 plus świadczenie dodatek dzieci uchodźcy ukraińcy

W najbliższych dniach dla osób pobierających emerytury w całym kraju zostanie wysłany atrakcyjny dodatek. Przelewem zajmie się ZUS, który przyzna pieniądze określonej grupie. W dzisiejszym artykule opowiemy wam ile można otrzymać, oraz kto dokładnie powinien wyczekiwać przelewu. Zainteresowani? 

Mowa tu o tak zwanym świadczeniu honorowym, które przysługuje seniorom po ukończeniu 100 lat. Być może was zaskoczymy, ale to jednocześnie jedyny warunek jaki należy spełnić w celu otrzymania dofinansowania. ZUS automatycznie wpisze seniora do bazy danych i comiesięcznie na jego konto wraz z emeryturą wysyłane będzie omawiane wsparcie w wysokości 5540, 25 złotych brutto. Warto nadmienić, że choć kwota ta ulega waloryzacji, to wartość przyznawanych środków jest dla seniorów niezmienna. Oznacza to, że wszyscy uprawnieni do otrzymywania pieniędzy emeryci, którzy mają swoje urodziny między 1 marca 2023 roku, a 29 lutego 2024 roku, do końca życia będą otrzymywać dokładnie 5540,25 złotych brutto miesięcznie. 

Skąd w ogóle pomysł na świadczenie honorowe? 

PIENIADZE PORTFEL DODATEK
PIXABAY

Głównym powodem jego wprowadzenia jest fakt, iż osoby starsze częściej borykają się z różnymi dolegliwościami. Ich problemy zdrowotne wiążą się natomiast ze sporymi, regularnymi wydatkami. Stąd też pomysł, żeby kwota świadczenia nie była symboliczna, a realnie mogła wpływać na życia 100-latków. Drugim powodem jest także chęć docenienia seniorów, którzy chodzą po tym świecie przez długi czas. To zarówno nagroda jak i pomoc socjalna. W zeszłym roku z dodatku do emerytury skorzystało 2600 osób. Co ciekawe, szacuje się, że liczba ta w 2023 roku wzrośnie. 

Przeczytaj również