Po 1 grudnia powróci mandat dla kierowców! Za takie tablice rejestracyjne zapłacicie kary!

Po 1 grudnia powróci mandat dla kierowców! Za takie tablice rejestracyjne zapłacicie kary!

policja mandat bezpieczna odległość

Podaj dalej

Za niespełna dwa miesiące powróci przepis, który rok temu siał zgrozę wśród kierowców w naszym kraju. Karani byli bowiem Polacy za swoje tablice rejestracyjne. W dzisiejszym artykule opowiemy wam, w jaki sposób obywatele łamali prawo oraz co należy zrobić, aby uniknąć kary od funkcjonariuszy. Jak sami zaraz się przekonacie do uniknięcia mandatu wystarczy jedynie szczegół. Jesteście ciekawi, o co w tym wszystkim chodzi? W takim razie zaczynajmy!

Po 1 grudnia powróci mandat dla kierowców! 

Już w grudniu kierowcy w całej Polsce powinni przygotować się na powrót mandatu. Otrzymać mogą go Polacy z konkretnymi tablicami rejestracyjnymi. Niewiedza w trakcie kontroli może się na nas zemścić, gdyż mundurowi nie będą mieli innej opcji jak wystawić nam karę. W dzisiejszym artykule wyjaśnimy wam, na co powinniście uważać oraz jak wysoka jest wystawiana przez policję grzywna. Zainteresowani? 

Długoterminowe prognozy na zimę 2023/2024 szacują, że na początku grudnia dojdzie do sporych zawirowań pogodowych. Suma opadów atmosferycznych ma być większa niż w ostatnich latach, a co za tym idzie szansa na intensywny śnieg znacznie wzrośnie. W związku ze zbliżającą się wielkimi krokami zimą postanowiliśmy odświeżyć wam jeden z przepisów, który zacznie obowiązywać wraz z pojawieniem się śniegu i obniżeniem temperatury. Jak sami zaraz zobaczycie jego nieprzestrzeganie może zakończyć się dla nas tragicznie. 

W zeszłym roku na drogach było wystarczająco dużo śniegu w wyniku czego po drogach poruszało się wielu kierowców z brudnymi tablicami rejestracyjnymi. Według przepisów popełniali oni wykroczenie. Policjanci w całym kraju korzystali z tego i karali niedoinformowanych Polaków. 

Ile otrzymamy za nieczytelne tablice rejestracyjne? 

zima szyby mandat samochód
Pixabay

Za niedoprowadzenie swojego pojazdu do porządku, a co za tym idzie za pozostawienie nieczytelnych tablic rejestracyjnych zostaniemy ukarani przez funkcjonariuszy. Mandat wynosi 100 zł i tyczy się zarówno zaśnieżonych jak i oblodzonych tablic. W celu uniknięcia konsekwencji wystarczy jedynie zadbać o ich czytelność… 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News