Planowałeś zakup samochodu w przyszłym roku?! Będziesz świadkiem wielkiej zmiany!

Planowałeś zakup samochodu w przyszłym roku?! Będziesz świadkiem wielkiej zmiany!

samochód kierowca jedzenie picie palenie mandat

Podaj dalej

Mamy ciekawą wiadomość dla osób, które chciały kupić samochód w przyszłym roku. O co dokładnie chodzi?!

Wielki krok ku przyszłości!

zuzycie paliwa automatyczna skrzynia biegów
Freepik.com

Wśród kierowców oraz marek motoryzacyjnych coraz częściej królują pojazdy z automatycznymi skrzyniami biegów. Konsumenci są niezwykle zadowoleni z większego komfortu jazdy. Z tego też powodu branża powoli zaczyna odsuwać w cień manualne skrzynie biegów, zastępując je automatami. 

Ważny krok w tym kierunku podjął Volkswagen, który zdecydował się od 2023 roku produkować jedynie pojazdy z automatycznymi skrzyniami biegów. Podkreślamy jednak, że jak na razie decyzja ta dotyczy rynku chińskiego. Aktualnie ciężko przewidzieć, czy producent zamierza wprowadzić tę zmianę również w innych krajach. 

Jak informuje interia.pl zakład Volkswagena w Szanghaju odpowiedzialny za produkcję manualnych skrzyń zostanie zamknięty już w marcu. Jesteście ciekawi, dlaczego marka zdecydowała się na taki krok? Wszystko wskazuje na to, że ma to związek z rozwojem napędów alternatywnych. Oznacza to, że w pojazdach elektrycznych oraz hybrydowych typu plug-in nie montuje się manualnych skrzyń. 

Europa bez skrzyń manualnych?

Co ciekawe, ostatnimi czasy kierowcy coraz chętniej wybierają pojazdy z automatycznymi przekładniami. Dzieje się tak, ponieważ przez kilka ubiegłych lat bardzo się rozwinęły. Do ich zalet można zaliczyć to, że nie zwiększają zużycia paliwa oraz szybkie działanie. 

Skutkiem tego będzie zmniejszenie liczby produkowanych samochodów ze skrzyniami manualnymi również w Europie. Zmiany czekają nas wszystkich. Możliwe, że w nie tak dalej przyszłości pożegnamy pojazdy spalinowe i możliwe, że zakończy się też era skrzyń manualnych.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News