PILNE: Złodzieje czyhają na twój samochód! Wielu kierowców nie zna nowej metody oszustów…

PILNE: Złodzieje czyhają na twój samochód! Wielu kierowców nie zna nowej metody oszustów…

PILNE: Złodzieje czyhają na twój samochód! Wielu kierowców nie zna nowej metody oszustów…

Podaj dalej

Złodzieje z każdą chwilą robią się coraz bardziej pomysłowi… Jeśli nie chcesz szybko stracić swojego samochodu to musisz o tym wiedzieć!

Oszuści znaleźli nowy sposób na kierowców! 

wiezienie za oszustwo z egzaminem na prawo jazdy
Pixabay

W ostatnim czasie pisaliśmy dla was kilka artykułów, które opowiadały o różnych metodach złodziei, które stosowali na kierowcach. Niestety wiele wskazuje na to, że znaleźli oni nowy “ciekawy” sposób na oszukanie niczego nieświadomych ludzi. Co ciekawe, oszuści są na tyle sprytni, że wymyślili plan, który z łatwością pomaga im pozbyć się kierowcy z samochodu. O co dokładnie chodzi? 

Otóż, jak tłumaczy autoświat.pl sprawa jest niezwykle prosta. Złodziej po przyklejeniu kartki na tylnej szybie samochodu czeka w ukryciu na przyjście właściciela pojazdu. Ważne jest to, aby przyszła ofiara kradzieży podeszła od przodu auta, nie zauważając przy tym kartki przyklejonej z tyłu. Taki kierowca wsiada za kierownicę i już chce wyjechać, kiedy to zauważa, że coś znajduje się na tylnej szybie. Wtedy to ofiara wychodzi na chwilę z samochodu, a silnik wciąż jest włączony, co tworzy złodziejowi idealną okazję do ataku.

Taka akcja może zakończyć się na parę sposobów. W najgorszym przypadku możemy stracić nasze auto wraz z wszystkimi rzeczami, jakie były w środku. Złodziej wykorzysta naszą nieobecność w pojeździe wsiądzie do samochodu i odjedzie. Drugą opcją bardziej prawdopodobną jest to, że taki rabuś złapie coś szybko z naszego auta i ucieknie. Może być to na przykład laptop, telefon, a nawet plecak lub torebka z całą jej zawartością. 

Pamiętajcie, aby nie dać się nabrać! 

handlarze-samochodow-oszustwa na vin -autobaza
foto Autobaza

Jak sami widzicie złodzieje zaskakują Polaków coraz większą pomysłowością. W odwecie kierowcy również muszą zaskoczyć parszywych oszustów i nie dać im nawet okazji do kradzieży. Jak tego dokonać? Cóż sprawa jest naprawdę prosta. Wystarczy, że po zauważeniu tajemniczej karteczki na tylnej szybie wyłączycie silnik, zamykając przy tym drzwi. W ten sposób nie dacie złodziejowi nawet najmniejszej szansy na działanie. Jeśli macie do swojej dyspozycji chwilę czasu to zachęcamy was do przyjrzenia się swoim samochodom z bliska. W takim wypadku uniknięcie zbędnego stresu. 

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News