PILNE: Ten jeden błąd doprowadzi twój samochód do ruiny!

PILNE: Ten jeden błąd doprowadzi twój samochód do ruiny!

PILNE: Ten jeden błąd doprowadzi twój samochód do ruiny!

Podaj dalej

Niskie temperatury goszczą w naszym kraju codziennie. Musicie pamiętać, aby nie popełniać tego błędu… w przeciwnym razie wasz samochód może na tym ucierpieć!

Mroźne temperatury dają o sobie znać w Polsce! 

zimowy płyn do spryskiwaczy jak zrobić wykonać
fot. pixabay

Od kilku dni Polacy zmagają się z mroźnymi temperaturami. Czy wiedzieliście jednak, że letni płyn do spryskiwaczy zamarza już w temperaturze poniżej zera?! W takiej sytuacji kierowca, który nie zmienił jeszcze płynu naraża siebie oraz innych uczestników ruchu na wielkie niebezpieczeństwo. W końcu ograniczona widoczność podczas jazdy może być kluczowa. 

Zapewne wielu z was kojarzy moment, w którym śnieg oraz błoto wydobywające się spod kół pojazdów znacznie brudzą nam szyby. W przypadku zamarznięcia płynu pozbycie się tego brudu podczas jazdy wydaje się niemożliwe. To właśnie dlatego każdy kierowca powinien w odpowiednim czasie zaopatrzyć się w zimowy płyn, aby uniknąć wszelkich niedogodności. Nie chcemy przecież doprowadzić swojego samochodu do ruiny, prawda?

Jak podaje autokult.pl musimy liczyć się z tym, że jeszcze parę dni i może być już za późno. Właśnie teraz doświadczamy pierwszych ujemnych temperatur i jeśli wciąż zwlekaliście z wymianą to przyszedł najwyższy czas, aby to zrobić. W innym przypadku będziecie mieć z tym sporo problemu.

Przy niskich temperaturach istnieje ryzyko zamarznięcia płynu i nie wiąże się to jedynie z tym, że nie przeczyściłem przedniej szyby. Biorąc pod uwagę najczarniejszy scenariusz, w nim dochodzi do pęknięcia zbiornika i uszkodzenia przewodów. Z pewnością, żaden kierowca nie chciałby, aby do tego doszło.

Wystarczy tylko chcieć

płyn do spryskiwaczy hamulcowy chłodniczy olej samochód uszkodzenia silnik
fot. pixabay

Najlepszym sposobem na uniknięcie wszelkich problemów jest wydanie zaledwie kilkunastu złotych na zimowy płyn do spryskiwaczy. Pamiętajmy, że w zimie zdecydowanie częściej z niego korzystamy i dlatego warto mieć zawsze ze sobą zapas. W ten sposób, jak tylko nam go zabraknie, będziemy mogli dolać płynu do zbiornika.

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News