PILNE: Rząd zapowiada wzrost świadczeń. Komu przysługuje podwyżka?!

PILNE: Rząd zapowiada wzrost świadczeń. Komu przysługuje podwyżka?!

pieszy mandat odblask odblaski

Podaj dalej

Rząd podaje rękę potrzebującym i zapowiada wzrost świadczeń dla Polaków. Możemy na tym naprawdę dużo zyskać! Kto dostanie pieniądze?!

Nowa forma pomocy dla Polaków?! 

zasilek ludzie pieniadze
fot. freepik

Inflacja z każdym miesiącem daje o sobie znać każdemu Polakowi. W tym wszystkim najbardziej poszkodowani wydają się być emeryci, których drożyzna regularnie atakuje na każdym kroku. Rząd ma zamiar to zmienić, zwiększając kwotę renty dla seniorów. Dlaczego tak jest i o jakich konkretnie podwyżkach mowa?! 

 Jak możemy wyczytać w dzienniku taki obrót spraw może sprawić, że wskaźnik waloryzacji wyniesie 20,5 proc. Pierwsze zmiany powinny pojawić się w 1 kwartale przyszłego roku. 

W ramach przykładu podamy wam symulację, która została przeprowadzona przez dziennik. Załóżmy, że wskaźnik waloryzacji wyniesie 20,5 proc., a emerytura wynosi nawet 2 500 zł. W takim wypadku senior może liczyć na to, że w przyszłym roku w ciągu miesiąca otrzyma dodatkowo 513 zł. Brzmi naprawdę dobrze, co? Oczywiście, jeśli posiadacie wyższe świadczenie z ZUS-u to możecie spodziewać się jeszcze większych pieniędzy! 

Jak podaje money.pl wzrosnąć ma również świadczenie minimalne. Dzieje się tak, ponieważ rząd zadecydował, że 1 marca 2023 roku zostanie podniesiona minimalna emerytura oraz renta do 1588,44 zł. Ostateczną wartość wskaźnika waloryzacji poznamy dopiero w lutym. O tym czy będzie on wysoki, zadecydują wyliczenia Głównego Urzędu Statystycznego.

Zapowiedź rządu

paliwo-rzad-lpg
fot. gov.pl

,,Obecnie rząd zapowiada waloryzację wysokości 13,8 proc. (oraz gwarancję, że każda emerytura wzrośnie przynajmniej o 250 zł), ale kolejne dane inflacyjne mogą ten wskaźnik zrewidować” – podkreśla dziennik, cytowany przez money.pl 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News