PILNE: Paliwo nie będzie dostarczane na stacje! Kierowcy panikują - szykuje się rewolucja!

PILNE: Paliwo nie będzie dostarczane na stacje! Kierowcy panikują - szykuje się rewolucja!

PILNE: Paliwo nie będzie dostarczane na stacje! Kierowcy panikują – szykuje się rewolucja!

Podaj dalej

Stacje TotalEnergies we Francji zamykane są jedna po drugiej. Wszystko za sprawą kończącego się paliwa na stacjach benzynowych. Całej sytuacji wcale nie pomagają strajki panujące we francuskich rafineriach.

Braki paliw na stacjach benzynowych to norma. Ciężko jednoznacznie stwierdzić, dlaczego tak jest

Tanie paliwo w Polsce. Jak w promocji!

Od ostatniego poniedziałku niemal co ósma stacja paliw zmaga się z różnego rodzaju brakami. Zgodnie ze słowami rzecznika rządu, Oliviera Verana, w północnej części Hauts-de-France z tym problemem ma do czynienia aż 30 proc. tamtejszych stacji. W  Ile-de-France stacje TotalEnergies zamykane są jedna za drugą z powodu kończących się rezerw oleju napędowego oraz benzyny. Stacje wciąż czekają na dostawy.

W takiej sytuacji naprawdę ciężko jest wytypować czynnik, który w pełni odpowiada za brak zapasów paliw na stacjach benzynowych. Jedni powiedzą, że głównym powodem są panujące we francuskich rafineriach strajki, które trwają nieprzerwanie od 27 września. Drudzy natomiast stwierdzą, że jest to spowodowane rabatem oferowanym przez TotalEnergies wraz z początkiem zeszłego miesiąca.

Nie ma powodów do obaw

paliwo diesel benzyna kursy walut dolar euro frank ropa naftowa

Ostatecznie wychodzi jednak na to, że kierowcy nie muszą przejmować się brakami paliw na stacjach benzynowych. Jak podaje organ przemysłu naftowego UFIP problemy z niedoborem paliwa wynikają z problemów logistycznych, a nie ze znikomych dostaw. 

Oznacza to, że po zaprzestaniu strajków sytuacja z dostępnością surowca powinna się unormować. 

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News