PILNE: Od 14 listopada kierowcy masowo będą wzywani do sądu

PILNE: Od 14 listopada kierowcy masowo będą wzywani do sądu

diesel benzyna zima zakaz

Podaj dalej

Już jutro kierowcy będą musieli przygotować się na najgorsze. Wezwanie do sądu trafi do wielu jeżdżących. Kto jest na celowniku urzędu?!

Głupota za kółkiem nie zna granic. Błąd, który popełnia większość ludzi… 

kierowca telefon mandat
Freepik

Coraz więcej kierowców prowadzi swoje samochody, korzystając jednocześnie z telefonu komórkowego. Policja nareszcie zaplanowała akcję, która ma zapobiec temu powszechnemu już zjawisku. Belgijska prowincja Limburgia przez najbliższy czas będzie kontrolowana przez służby. Nieodpowiedzialni jeżdżący przyłapani na łamaniu prawa pożegnają się ze swoim prawem jazdy na osiem dni. 

Jak na razie całe wydarzenie odbędzie się tylko w tym jednym regionie i potrwa dokładnie tydzień. Od 14 do 20 listopada kierowcy będą bacznie obserwowani przez policję. Cała akcja zawdzięcza swą genezę wypadkom, które powstały w wyniku korzystania z telefonu w trakcie jazdy. 

Jest to odpowiedź belgijskiego rządu na lekkomyślnych kierowców. Częste kontrole mają wzbudzić wśród kierujących poczucie strachu, a przy okazji zapewnić innym bezpieczeństwo. Jak wspomnieliśmy na samym początku kierowca przyłapany na gorącym uczynku pożegna się swoim prawej jazdy na okres ośmiu dni. To jednak nie wszystko – największą karą dla nierozsądnych Belgów ma być wezwanie do sądu, które otrzymają w bardzo szybkim tempie. 

Jaka jest kara prawna dla lekkomyślnych kierowców? 

hulajnoga rower kierowca oszczędności oszczędzanie oszczędność paliwo
Freepik

Na dzień dzisiejszy nie ma żadnych oficjalnych informacji o potencjalnej karze dla kierowców, którzy stawią się w sądzie. Problem wynikający z używania smartfonów za kółkiem jest z pewnością zmorą, występującą nie tylko w Belgii. Dlatego właśnie rząd tego kraju zdecydował, że nadeszła wreszcie pora, aby wziąć się za zły nawyk kierowców. Jesteśmy również bardzo ciekawi, kiedy tego typu akcja zostanie przeprowadzona w Polsce. Myślicie, że pozbycie się tego dziwnego nawyku wśród jeżdżących jest w ogóle możliwe? Dajcie nam znać w komentarzach! 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News