PILNE: Nowy podatek dla kierowców! Przyjdzie nam zapłacić krocie!

PILNE: Nowy podatek dla kierowców! Przyjdzie nam zapłacić krocie!

podatek dla kierowców elektryków

Podaj dalej

W najbliższym czasie w kierowców uderzy nowy podatek, którego raczej nikt się nie spodziewał. O co dokładnie chodzi?!

Zła wiadomość dla kierowców! 

silnik samochod zima
fot. freepik

Tym razem opowiemy wam o ruchu, na który zdecydowała się Wielka Brytania względem swoich kierowców. Jak podaje interia.pl Jeremy Hunt całkiem niedawno potwierdził, że od 2025 roku właścicielom elektryków przyjdzie płacić podatek drogowy. Na tym złe wiadomości się nie kończą. Na samochody elektryczne zostanie nałożona akcyza! Taki obrót wydarzeń ma na celu załatać dziurę budżetową, która na obecną chwilę wynosi 55 mld funtów! 

Podatek akcyzowy nie będzie jednak tak wysoki, jak w przypadku pojazdów spalinowych. Wraz z przyjściem 2025 roku podatek będzie wzrastał o 1 punkt procentowy przez następne trzy lata. Kierowcy sami muszą sobie zadać pytanie, czy jest to trafna decyzja. 

Kolejną złą wiadomością dla przyszłych kierowców elektryków jest fakt, że w czerwcu Wielka Brytania zamknęła program dopłat. Pieniądze z projektu miały obejmować dopłaty na zakup aut bateryjnych. Mówimy tu o kwocie 300 mln funtów, więc jak sami widzicie “straty” są ogromne. 

W zeszłym roku dział pojazdów elektrycznych w brytyjskim rynku motoryzacyjnym wyniósł dokładnie 27,5 proc. Co ciekawe, mimo że Wielka Brytania odnotowała 1 proc. wzrost sprzedaży nowych samochodów, ubiegły rok był najgorszym rokiem od niemal 30 lat. Sprzedano wówczas aż 1,647 mln egzemplarzy.

Koniec spalinowców to koniec przywilejów

prawo wiezienie kierowca
fot. freepik

W 2030 roku, kiedy Wielka Brytania zakaże całkowite sprzedaży samochodów spalinowych, zakończy się również dawanie przywilejów elektrykom.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News