PILNE: Czternastej emerytury nie będzie! Seniorzy na razie nie otrzymają pieniędzy na konta bankowe!

Ponad milion Polaków musi nastawić się na najgorsze. Poważne opóźnienie związane z 14. emeryturą budzi wśród obywateli wiele emocji. W dzisiejszym artykule opowiemy wam dlaczego świadczenie nie trafi w ręce seniorów w sierpniu… Dodatkowo zdradzimy wam, kiedy powinniśmy spodziewać się przelewu od ZUS-u. Zainteresowani?

wniosek 300 plus
Podaj dalej

Czternastej emerytury nie będzie! O co chodzi? 

pieniądze emerytura renta
fot. freepik

Niestety tym razem nie przychodzimy do was z dobrymi wiadomościami. Seniorzy, którzy z zapartym tchem wyczekiwali czternastej emerytury będą musieli obejść się smakiem. Na razie nie ma co liczyć na przelew od rządu i ZUS-u. Dlaczego tak jest i kiedy można spodziewać się wypłaty świadczenia? Na to pytanie postaramy się odpowiedzieć wam już za chwilę! 

PiS najpóźniej 15 sierpnia powinien przyjąć rozporządzenie dotyczące wypłaty dodatków. Nie miało to jednak miejsca na przestrzeni ostatnich dni. Morawiecki oraz Artur Soboń zapewniali, że środki trafią do obywateli na przełomie sierpnia oraz września. Marlena Maląg w trakcie rozmowy na antenie radiowej “Jedynki” całkowicie przekreśliła te plany, mówiąc:  ,,Planujemy, że czternastka będzie wypłacona od września, tak się do tego przygotowujemy. Choć to będzie ostateczna decyzja Rady Ministrów”. 

Z tego względu nie jest już żadną tajemnicą, że osoby, które miały otrzymać dofinansowanie w sierpniu będą musiały obejść się smakiem. Szacuje się, że ponad milion emerytów, którzy mieli otrzymać dodatek 25 sierpnia, stracą na to całkowicie szansę. “Fakt” pisze, iż najprawdopodobniej pieniądze trafią do wszystkich osób starszych pobierających świadczenie od ZUS-u dopiero pod koniec września. Termin ten oczywiście może ulec zmianie, jeśli rząd zdecyduje się na jego przesunięcie. 

Ci seniorzy w ogóle nie otrzymają 14. emerytury! 

dodatek 1000 zł
Freepik/Artur Luczka

Mało kto zdaje sobie sprawę, że w pewnych sytuacjach, popularny dodatek dla seniorów może nie zostać nam przyznany. ZUS bardzo często przypomina o progu 2900 złotych, ci którzy go przekroczą otrzymają zmniejszoną “czternastkę”. Wszystko odbędzie się wtedy na zasadzie złotówka za złotówkę. Przekraczając próg 4438, 44 złotych brutto wsparcie zostaje nam całkowicie odebrane.

Przeczytaj również