PILNE: Ci seniorzy otrzymają dodatek do emerytury! 290 złotych trafi na konta, bez potrzeby wypełniania wniosku

Spora grupa emerytów otrzyma od ZUS-u prawdziwy prezent. Na ich konta bankowe trafi aż 290 złotych dodatku, który dożywotnio wypłacany będzie wraz z emeryturą. Dzisiaj opowiemy wam, kto dokładnie otrzyma przelew. Już teraz możemy uchylić rąbka tajemnicy, zdradzając, że otrzymane dofinansowanie można przeznaczyć na cokolwiek na co zechcemy.

emerytura 14 13 15 trzynastka czternastka piętnastka pieniądze dodatek świadczenie
Podaj dalej

Ci seniorzy otrzymają dodatek do emerytury!

dodatek rząd pieniądze żywność jedzenie zakupy
Pixabay/Adam Gorka

Darmowe pieniądze trafiają do tysięcy Polaków, którzy nie musieli nawet wypełniać wniosku. W dzisiejszym artykule opowiemy wam kto otrzyma przelew w wysokości 290 złotych. Już teraz możemy wam zdradzić, że przeznaczone dla nas środki można przeznaczyć na cokolwiek. Zainteresowani? 

Tym razem porozmawiamy sobie o tak zwanym dodatku pielęgnacyjnym, który wypłacany jest osobom po 75 roku życia oraz tym, które nie są zdolne do pracy oraz samodzielnej egzystencji. W tym wszystkim ważne jest to, żeby beneficjent uprawniony był do otrzymywania pieniędzy w ramach świadczeń emerytalno-rentowych. 

Pieniądze w ramach dodatku pielęgnacyjnego trafiają na konta uprawnionych każdego miesiąca. Obecnie wynosi ono dokładnie 294,39 złotych i każdego roku podlega waloryzacji. Następna podwyżka tego świadczenia nastąpi już 1 marca 2024 roku. 

Te osoby muszą złożyć wniosek! 

paliwo cena diesel benzyna
fot. pixabay

Seniorzy po 75 roku życia otrzymają dofinansowanie automatycznie, unikając zbędnych formalności. Niestety inna sytuacja wygląda z Polakami, którzy tego progu nie osiągnęli, ale jednocześnie spełniają wymóg dotyczący niezdolności do pracy oraz samodzielnej egzystencji. Oni muszą zająć się wypełnieniem odpowiedniego wniosku, który zapewni im przyznanie dodatku pielęgnacyjnego. Ważne jest, aby dołączyli do niego zaświadczenie o stanie zdrowia. 

 

Przeczytaj również